Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] podswietlanie schowka pasazera ?


Gość MIS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moglem nigdzie znalezc wiec pytam bo moze ktos wie...

 

Wczoraj montujac klime w swojej N15, wymontowałem schowek i znalazłem wtyczke (brazowa) i gniazdko do wetkniecia zaroweczki. Bylo podklejone do wiazki elektrycznej tak jak to japończyki robia gdy cos szykuja do montazu ale w danej wersji nie jest podłanczane. Wtyczka znajduje sie z prawej srony schowka za nim a dokladnie ciut nad nim. Jakies 30cm nad plytka dmuchawy. Kabelki siegaja własnie do schowka a dokladniej do miejsca gdzie jest zaczep (ten srodkowy) na ktorym schowek sie trzyma.

 

Wsadziłem tam zaroweczke ale niestety nie swieci (probowałem rozne opcje: otwierałem drzwi, włanczałem swiatła itp.).

 

Wyglada na to ze N15 jest przygotowana do podswietlenia schowka. A moze ktos ma takie podswietlanie (oryginalne) i mogly pomoc w rozszyfrowaniu problemu. Ja nie spotkałem sie z N15 i oryginalnie podswietlonym schowkiem.

 

Patrzyłem juz nawet w kasiazke "Sam naprawiam" ale tam słowa nie ma o takiej opcji... Choc na niektorych zdjeciach wyraznie schowek moze byc zamykany na klucz a tez takiej wersji nie widzialem...

 

Jutro postaram sie pstryknac zdjecia wtyczki i gniazdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc na niektorych zdjeciach wyraznie schowek moze byc zamykany na klucz a tez takiej wersji nie widzialem...

Mój ojciec w Sunnym Y10 miał zamykany schowek na kluczyk, ja w swojej N15 nie mam, a to dobry patent był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś może miernikiem czy jest jakiś sygnał/napięcie w tym gniazdku? (ale chyba musiałaby tam być jakaś krańcówka do włączania tej żarówki przy otwieraniu schowka). Jak wymieniałem przeciwpyłkowy nie rzuciło mi sie w oczy - jutro chyba z ciekawości sprawdze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to wyglada :D

a to sie WWL wkurzy bo sam cala instalacje kładł :/

 

no to teraz pytanie i prosba do posiadaczy SR'ek o kilka fotek jak to wyglada u Was i gdzie dokladnie jest ta lampka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podpinam. wstawiajcie foto podświetlenia skoro wszystko jest gotowe to tylko podłączyć. Chociaż szczerze mówiąc wymieniałem w piątek filtr i nie zauważyłem żadnych kabli ani wtyczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda inne auto, ale rozwiązania powinny być podobne. Schowek na kluczyk z podświetleniem od góry. Do żarówki idzie kabelek z kostki. Z tej samej kostki wędrują dwa kabelki do włącznika zamontowanego z boku schowka. Wygląda on tak samo jak od lodówki. Trzeba sprawdzić, czy na kostce jest napięcie, ale wtedy, gdy włączone są światła. Jeśli napięcie jest, to wystarczy kupić w AGD mały włącznik, albo taką krańcówkę jak w drzwiach z malucha i podłączyć to do masy i żarówki.

Pozdro. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że się tak spytam, to oryginalne podświetlenie schowka świeci cały czas (przy włączonych światłach) czy tylko jak sie go otworzy ?

 

Hmm... sprawdze dzisiaj: szybko otworze i zobacze czy się zapala. :diabel: Jest tam jakaś krańcówa co otwiera obwód przy zamkniętym.

 

U mnie jest chyba firmowo zrobione, choć głowy nie dam. Ale jest podświetlenie schowka i popielnicy włączające się z pozycyjnymi. Zamka w schowku nie mam, bo po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera jak ma mi się zrobić UFO po zapaleniu świateł to kicha. Myślę, że powinno zapalać się tylko po otwarciu schowka? Dawajcie te foty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest brawo jasiu.

z modułu zatrzasku na panelu schowkowym wystaje czarny dzyndzel odpowiedzialny za oszczędność światła. W Waszym przypadku powinno to miejsce świecić pustką. Ale to nie problem takie coś dostać bądź wykonać samemu z pomocą taśmy klejącej, waty i starych patelni. Więcej roboty będzie z podłączeniem wiązki.

 

 

Wczoraj montujac klime w swojej N15, wymontowałem schowek i znalazłem wtyczke

 

Łee to chodź się zamienimy, ja dam Ci lampkę nawet ze schowkiem a Ty mi klimę. Też chce mieć takie problemy zamiast "jak się ostudzić" :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łee to chodź się zamienimy, ja dam Ci lampkę nawet ze schowkiem a Ty mi klimę. Też chce mieć takie problemy zamiast "jak się ostudzić" :diabel2:

 

hehe wiesz jak to jest... daj mu dłoń to całą rękę wezmie... ;) jak mozna miec to czemu nie :D

 

Tak z ciekawosci: ile Cie klima wyniosla?

 

znalazlem na allegro N15 do rozbiorki. za sama klime (kompletna) dałem 500zł. Do tego benzyna bo trzeba bylo pojechac i samemu wymontowac. No a potem ugadac sie z kumplem i ja załozyc u mnie. Wczoraj nabiłem i smiga jak ta lala. 11st. na wyjsciu :diabel: :diabel: ICE ICE BABY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) u mnie też jest podświetlenie schowka, właśnie zmieniłem żarówkę, świeci tylko przy właczonych światłach, lampka oświetlenia wnętrza pojazdu nie ma wpływy na działanie oświetlenia schowka. Problem stwarza jeszcze wyłacznik tego oświetlenia ( czasem zaświeci a czasem nie ;) ) ale w sumie co to za problem :D

 

pozdrawiam :)

 

[ Dodano: Wto 05 Cze, 2007 21:01 ]

No i po problemie :) włącznik też już działa ( prosty w demontażu i budowie - jak w lodówce ;) ) całe oświetlenie i podłacz ładnie widać jak otworzy się schowek, wsadzi się lusterko i zapali latarkę :one: ( teraz jest szarówka)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łikend czyściłem klimę i po dokładnych oględzinach nie znalazłem żadnych kabli czy kostek do schowka. Znaczy że nie będę miał tego udogodnienia i trudno... z dwojga wolę klimę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie jedno i drugie juz dziala :]

 

podłaczylem do tej wtyczki "neonki" LED. swieca caly czas przy właczonych swiatalch. Nie nagrzewaja sie tak mocno jak zarowki a swiatlo nie jest tak mocne wiec przy zamknietym schowku nic nie widac :one:

 

moze wieczorem pstrykne foto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...