Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wentylatory chlodnicy przy starcie klimy


woro_woro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dzis pojechalem na nabicie klimy. Normalnie przy starcie A/C wlaczaly sie oba wentylatory, sprezarka nie startowala. Pomyslalem ze nie ma gazu to nie startuje. No to pojechalem nabic. Faktycznie 35g czynnika chlodzacego - od dawna nie zagladane do klimy. No dobra - nabili. Prosze uruchomic silnik, klimatyzacje... I d*pa. Wiatraki nie kreca. Sprezarka sie zalacza i wylacza po 5s. Gruba rurka robi sie natychmiast zimna ale zaraz sie sprezarka wylacza. Koles twierdzi, ze problem jest z elekrtyka. Ze jak wyeliminuja problem z wentylatorem to sprezarka bedzie chodzic. Przed samym wjazdem na warsztat sprawdzilem, ze wiatraki kreca (podwyzszone obroty silnika i charakterystyczny szumek).

 

Od czego zaczac (bezpieczniki sprawdzilem). Co moge zrobic samemu zanim mnie skasuja? Nie mam garazu, kanalu no i slaby ze mnie mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego zaczac (bezpieczniki sprawdzilem). Co moge zrobic samemu zanim mnie skasuja

Poprosić drugą osobę i sprawdzić czy dochodzi napięcie na wentylatory po przez miernik lub też kontrolkę tz. ty sprawdzasz , a druga osoba włącza klime.

 

no i slaby ze mnie mechanik.

 

To jak chcesz samemu to naprawić ? To będzie raczej sprawa elektryczna niż mechaniczna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam złamanego grosza nie dał, gdybym odstawił dobre auto a odebrał z defektem. Wymagałbym udowodnienia, że awaria nastąpiła na skutek normalnego zużycia materiału a nie ich błędu. Mogli uszkodzić kabel, mógł paść też przekażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylatory będą startować razem z kompresorem, sprawdz czujnik ciśnienia w chłodnicy klimy. Jeśli coś nie działa to nie będzie załączać kompresora i wentylatorów.

 

Sprawdz też przekaźnik wentylatorów (obok akumulatora gdzieś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - tylko ze ja im na rece patrzylem! Facet podlaczyl do zaworu klimy caly sprzet, sprawdzil cisnienie, wytworzyl proznie i zaczal nabijac. Wtedy kazal mi uruchomic silnik i wlaczyc lkime na maksa.

 

Tak jak przedtem wlaczaly sie tylko wentylatory (silnik na jalowym wskakiwal gdzies na jakies 1k rpm) tak teraz jest cisza. Widzialem ze nic koles nie grzebal. Teraz wentylatory sie nie zalaczaja, a sprezarka startuje i za moment gasnie, pozniej znow startuje i gasnie. Wentylatory stoja, i moge nimi krecic. Dzis pomierze napiecia na nie podawane. Jesli nie bedzie napiecia, pojde po kablu do gory i postaram sie pomierzyc kabel - czy przewodzi. Co jeszcze moge zrobic dysponujac tylko miernikiem i zestawem bezpiecznikow.

 

Aha - ciekawe.

 

W puszce pod maska mam 2 miejsca na 40A bezpieczniki (radiator fan 1 i 2). Ale tylko 1 byl wsadzony. Jakim sposobem krecily mi sie 2 wentyle? Wlozylem bezpiecznik w brakujace miejsce ale dalej d*pa. Sprawdzilem tez bezpieczniki w kabinie (Air Cond). Tez caly. No nic bede szukac.

 

Jak macie jakies sugestie - bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier.... prawie mi sie zagotowal jak stalem w korku. Nie kreca wentyle. Sprawdze napiecie, ale preadopodobnie tak jak mowicie, to przekaznik.

 

Teraz mam pytanie: czy w ogole to sie naprawia, a podejrzewam ze nie, wiec ile takie cos kosztuje? Nie chce wyjsc na kolesia, ktoremu kaza zaplacic i zaplaci. Dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobierzesz od czegos w razie czego, jak dobrze znajdziesz to za darmo Ci ktos da, moze za kilka zlotych znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczyść nóżki tych bezpieczników pod maską!!! Takie jaja są w primkach ze światłami tam są 2 bezpieczniki i czasami śniedzieją układ głupieje, żader "elekrtyk" tego nie dojdzie a najpierw rozbebeszy pół instalacji za ładną kasę. nawet jak ładnie wyglądają pojedź je papierkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...