Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

świecący się olej w n15 1,4 87km czy ktoś może pomóc?


Gość WaRTychy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość WaRTychy
:| zapala się przy zapalaniu świeci przez 2 sekundy i silnik lekko rzęzi w serwisie mówią niby napinacz ale coś mi się niechce wierzyć miał ktoś coś takiego????jestem nowy więc sorry za błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początek zrób pomiar ciśnienia oleju. Już będziesz wiedział więcej, no i gdzie szukać przyczyny. Każdy warsztat (na jakimś poziomie) powinien dysponować manometrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WaRTychy

Witam dzięki wielkie za info ale nie bardzo jarze bo jeśli gaśnie ta kontrolka to potem chyba jest już ciśnienie w porządku?czy mają zmierzyć podczas zapalania silnika??jest to wogóle możliwe??jak silnik jest już ciepły to podczas zapalania świeci krócej albo wogóle nie świeci się najgorzej przy zimnym jak możesz proszę o pomoc bo w miare w fajnym stanie mam tą almerkę i jak zadłem jakieś nie logiczne pytanie to sorrka ale jestem kompletnie ciemny z tego pozdrawiam :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym warsztacie bedą wiedzieli jak zrobić pomiar ciśnienia wiec sie o to nie martw a jak bedzie coś nie hallo to pomiar to pokaże!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie bardzo jarze bo jeśli gaśnie ta kontrolka to potem chyba jest już ciśnienie w porządku?

 

Niekoniecznie. Lampka gaśnie przy dużo mniejszym ciśnieniu niż jest wymagane. U ciebie się coś dzieje niepokojącego, a więc mamy prawo przypuszczać, że z tym ciśnieniem coś nie tak. A jest to dość poważna sprawa, dlatego w pierwszej kolejności to się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie wiem co o tym myśleć :( u mnie jest tak samo ale w P11 1.6 przy zapalaniu jakies 2 sekundy chodzi jak diesel a później wraca do normy. Dzieje się tak tylko na zimnym silniku. Przeczytałem już wiele postów na ten temat i zdania są bardzo odmienne. Jedni piszą że rozrząd do roboty ( pomimo tego że był robiony 20tys temu) inni że to wina filtrów oleju a jeszcze inni że tak się dzieje i to normalne :)

Narazie nie miałem czasu tego nigdzie sprawdzać, ale wkońcu muszę z tym coś zrobić. Tylko co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~|_ukasz

O kontrolce to trudno mi coś powiedzieć (nie miałem nigdy takiego objawu), ale klekotanie to norma, zwłaszcza przy "rzadkich" olejach i upałach.

 

Pytanie czy autko jest dobrze serwisowane? ZTCW nie każdy filtr pasuje (nie w sensie wymiaru, a typu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WaRTychy

Super dzięki wam wielkie :diabel: podjade na warsztat i dam znać co wyszło dzięki za fachową pomoc bo chodząc po tych mechanikach pewnie kupił bym 2 almerę a olej by dalej świecił :> też słyszałem o tym że na przykład w starszym sunny jest to dosyć normalne ale do dislowe chodzenie przez te 2 sekundy mnie martwi jak będe wiedział co jest grane napisze wam jak ktoś ma jakieś pytania odnośnie almerki co mogę to pomogę Pozdrawiam Miłego Długiego Weekendu dla Tych co mają i dla Tych co nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie wiem co o tym myśleć :( u mnie jest tak samo ale w P11 1.6 przy zapalaniu jakies 2 sekundy chodzi jak diesel a później wraca do normy. Dzieje się tak tylko na zimnym silniku. Przeczytałem już wiele postów na ten temat i zdania są bardzo odmienne. Jedni piszą że rozrząd do roboty ( pomimo tego że był robiony 20tys temu) inni że to wina filtrów oleju a jeszcze inni że tak się dzieje i to normalne :)

Narazie nie miałem czasu tego nigdzie sprawdzać, ale wkońcu muszę z tym coś zrobić. Tylko co?

 

 

Ja już jestem po wymianie napinacza łańcucha (oryginalny). Poprzedni był mocno zużyty.

 

Założyłem Filtr MANNa, tylko że wlałem olej MOBIL S 10W40. Słyszałem, że jeszcze wystarczy zmienić olej i ma być ok. :( za późno trafiłem na wątek o szmeraniu w silniku :(

 

Swoją drogą, to Bombel mnie naprowadził, że to może być przez ten olej... o ile się nie mylę, to klekotanie 2-sekundowe zaczęło się właśnie po zmianie oleju na mobil.

 

Pozdr

flo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest dział "Almera" i tam powinien być umieszczony

 

pojedz do Broska, niech ktos go przerzuci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...