Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

piski w przednich kołach


Gość Assassino

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Assassino

Witam

 

Od jakiegos czasu zaczeły mnie niepokoić dziwne piski w przednich kołach, najpierw w lewym, a teraz i w prawym. Na poczatku było to słuchać przy wolnym manewrowaniu np na prakingu- bez wciskania hamulca, teraz własciwie odzywa się to kiedy chce, przy wolnej jeździe, szybkiej itd, oczywiście hamulca wetdy nie wciskam. Dzwięk ulega zmianie przy hamowaniu, ale nie zawsze. Czy to jakiś problem z klockami lub tarczami, a może jeszcze coś?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij koło potem zacisk i porządnie wyczyść jarzmo w który wchodzi klocek , a dokładniej te stopki bo to w nich klocek staje . Pod osłonę przeciw kurzową w zacisku psiknij jakiegoś WD40 , tylko troszkę , i powciskaj tłoczek ja u siebie wcisnełem jeszcze specjalnego smarku do zacisków , zapobiegającego zapiekaniu się cylinderków , po czym przeczyść jeszcze klocek i nasmaruj prowadnice zacisku czyli śruby którymi przykręcony jest zacisk do jarzma . I tak wszystkie koła i będzie święty spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...