Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak podnieść cisnienie doładowania w s13??


Gość 200SX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastanawiam chciałbym podnieśc cisnienie doładowania w mojim s13 jak to zrobic czy wystrczy MBC?? i przy okazji jak go fajnie obnizyc bo załozyłem alusy 17 i stoji troche wysko a ceny zawieszenia to 2000tys wzwyz czy mozna uciąc spręzyny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz kupić samych niższych sprężyn :?: Wtedy cena będzie dużo dużo niższa. Co do podnoszenia doładowania to można założyć manualne pokrętło i w dowolnej chwili ustawiać sobie wedle potrzeb tylko trzeba pamiętać,że seryjna mapa w ECU ma pewne ograniczenia i może sie okazać,że przy 1barze jest jej koniec możliwości i jak dmuchniesz bardziej to auto będzie chodziło ubogo i słabo jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Tak sie zastanawiam chciałbym podnieśc cisnienie doładowania w mojim s13 jak to zrobic czy wystrczy MBC?? i przy okazji jak go fajnie obnizyc bo załozyłem alusy 17 i stoji troche wysko a ceny zawieszenia to 2000tys wzwyz czy mozna uciąc spręzyny??
tak kupujesz MBC i ustawiasz doladowanie-przydalby sie profi wskaznik nie chinszczyzna, proponowalbym najpierw pompe Walbro zamontowac zeby nie bylo za ubogo, IC zmienic jesli masz serie. Na ile chcesz podniesc? Jaka turbina?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydalby sie profi wskaznik nie chinszczyzna

Ostatnio sprawdzałem poprawność działania tanich wskaźników doładowania firmy Auto Gaude i bardzo się ździwiłem, bo na bardzo porządnym wskaźniku cyfrowym przy 0.9 bara ta taniocha pokazywała ok. 0.95 a jak by niepatrzeć to cena jest bardzo przystępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Tak ic jest fabryczny turbina t25 chce podniesć na 1.0 ile wtedy będzie kucy mniej więcej?? :)
Widze, ze zaczynasz z d*py strony, zrob IC, zamontuj walbro i wtedy baw sie z podnoszeniem doladowania. Ogolnie przejrzyj forum turbokillers.com, najlepsza skladnica wiedzy odnosnie Sxow.

 

PS Co do autogauge...niektore wskazniki pokazuja poprawnie, niektore nie...zapewne bierze sie to stad, ze firma nie ma praktycznie kontroli jakosci, bardziej im sie oplaca jak klient wysle do nich zegar a oni odsylaja mu bez nawet sprawdzania drugi (tak mi mowil czlowiek, ktory zajmuje sie sprzedaza wskaznikow i ma na codzien kontakt z ta firma). Mam tej marki zegar, zrobie testy jego prawidlowosci(aktualnie wskazuje 0.55- czyli teoretycznie myli sie o 0.05) wtedy sobie wyrobie opinie o tej marce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ogolnie przejrzyj forum turbokillers.com, najlepsza skladnica wiedzy odnosnie Sxow.

Ziom wiesz jak to jest z TK :) mozna wiele ciekawych rzeczy wyczytac jak i wiele bzdur wiec radzilbym osroznie :)

 

 

 

200SX, Do podkrecenia potrzebujesz MBC ale o 1barze to narazie zapomnij. Chyba ze masz ochote na wymiane silnika, bo z takim ustawnieniem to za dlugo nie pociagnie z tymi modami a praktycznie z ich brakiem.

Endriu dobrze mowi. Tak naprawde chcesz zrobic cos co sie robi na koncu :). Mozesz podniesc doladowanie ale bardzo delikatnie i jesli tak zrobisz to od razu AFR sprawdzaj.

Zanim se na bara wkrecisz

-zmien intercooler

-zmien pompe bo ta ci nie wyrobi

-zamontuj regulator cisnienia paliwa

-zmien swiece na co najmniej jeden stopien zimniejsze

-jesli nie bedzie problemow z AFR'em to bedziesz mial kupe szczescia, jak szczescia nie bedziesz mial to bedziesz musial kupic np. SMT i wystroic albo chip przygotowany do takiego moda

 

Wkrecic turbo na bara jest latwo ale doprowadzic silnik do stanu by to wytrzymal juz gorzej.

Jak Ci pompa nie doleje albo wtryski za slabo beda pluc i bedziesz mial za ubogo pojawia sie stuki, jak sie stuki pojawia to powoli mozesz myslec np nad swapem SR20DET

:diabel:

Podobnie jak IC nie zmienisz, silnik bedzie dostawal becki. Seryjny IC jest za maly.

 

Ale nie zalamuj sie, nie musisz od razu bara dmuchac. Kazdy mod krok po kroku bedzie Ci dawal satysfakcje :). I jak zaczniesz jakiekolwiek wariacje z turbo sprawdzaj AFR (zglos sie do Coobcia) bo za uboga mieszanka zabije Ci silnik.

 

Ja na twoim miejscu zajalbym sie (procz oczywiscie pompy, filtra itp) Wydechem, da Ci przyjemne, odczuwalne wrażenia przyrostu mocy. Ewentualnie jesli nie masz kasy wytnij na poczatek katalizatory (jeszcze mozesz na tym zarobic jak sie postarasz :) )

 

Tak czy siak, powodzenia i nie dmuchaj mu od razu bara :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Ogolnie przejrzyj forum turbokillers.com, najlepsza skladnica wiedzy odnosnie Sxow.

Ziom wiesz jak to jest z TK :) mozna wiele ciekawych rzeczy wyczytac jak i wiele bzdur wiec radzilbym osroznie :)

 

Pozdro

zazwyczaj jak ktos pisze glupoty to zaraz dostaje zj[piiiip]b :D;)

 

PS Jedziemy z koksem u mnie, jeszcze o tym nie wiesz, ale ktoregos pieknego dnia[czyt. jak bedzie mi sie chcialo wziac spawarke do łapy i zrobie te malutkie dziurki] zabieram MBC od Adamsa i leci 0.8 bara a ustawimy na Twoim super zegarze bo moje AG to sobie mozna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EnDrIu WAWA, :) zanim kupiles sxa mowiles ze tobie to seria starczy byleby dobrze bokiem chodzil :) mowiles ze moze troche podkrecisz zeby lepiej zrywal i to wszystko :) widze ze sie zaszczepiles :D :diabel2: VERRY GOOD :027:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
EnDrIu WAWA, :) zanim kupiles sxa mowiles ze tobie to seria starczy byleby dobrze bokiem chodzil :) mowiles ze moze troche podkrecisz zeby lepiej zrywal i to wszystko :) widze ze sie zaszczepiles :D :diabel2: VERRY GOOD :027:
no wlasnie brakuje mu sil, zeby na dwojce mielic 17stkami ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...