Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Pytanie o olej SHELA


maxpaynemm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Powiem tak... autko ma 125tys. i do 115 jeździło na Shell-u 10W60 a potem (dlatego że niewiedziałem na czym jeździło wcześniej) zalałem go 10W40 i teraz pytanie....

 

Czy warto i czy wogóle to dobry pomysł żeby wrócic do 10W60??

 

Dodam że 10W60 kosztuje 265 zł za 4l. a 10W40 110zł czyli jak by nie było sporo zostaje w kieszeni :/

 

A może przy tym przebiegu radzicie zalać coś innego??

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)

 

Ps. dokładnie w tym samym czasie wymieniłem olej w skrzyni i zrobiłem autkiem ok 10 000km i teraz mam pytanie czy utrzymać ten sam termin wymiany w skrzyni co w silniku czy jeszcze trochę pojeździć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxpaynemm, shell to lipa, kazdy Ci to powie i każdy Ci poleci Valvoline

poczytaj tutaj

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...asc&start=0

 

[ Dodano: Pią 08 Cze, 2007 21:43 ]

myślę ze jaki lałeś taki lej nadal ale zmien marke

 

No ok sporo się naczytałem... ale sam nie wiem... czy ktoś jeszcze z tu obecnych jest za tym żeby zalać np.Valvoline MaxLife 10W40??

 

W takim razie co zrobić ze skrzynią biegów?? ..... też Valvoline??

 

Powiedzcie mi jeszcze jaki filtr oleju (jakiej firmy najlepiej kupić do Almerki?

 

Dzięki :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok sporo się naczytałem... ale sam nie wiem... czy ktoś jeszcze z tu obecnych jest za tym żeby zalać np.Valvoline MaxLife 10W40??

 

Dzięki :one:

 

Zalej Valvoline MaxLife 10W40 a poczujesz różnicę. Co do filtrów to obecnie jeżdżę na Knechcie ale przy następnej wymianie wrócę do Manna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego !

Fachowców jk widać tu nie brakuje.. ale ja do shella nic nie mam.. pod warunkiem że kupi się oryginal a nie podróbe. w n16 1.5 90km mojego ojca od początku lany jest 5w40 shell helix

i wszystko ok.

 

Ja do mojej n15 1,4 leje TEXACO 5 w 40. przy przebiegu 170 tys km a filtr albo mann albo nipparts japoński ok 20 zl w żadnym wypadku filtron one nie mają zaworków a to szkodzi a oszczedność 5 zl.

swiece ngk, olek do skrzyni też może być TEXACO.. taki olej szedl na montażu.

 

Valvoline nie wiem nie mialem ale ponoć to do fiata leją :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej Valvoline MaxLife 10W40 a poczujesz różnicę. Co do filtrów to obecnie jeżdżę na Knechcie ale przy następnej wymianie wrócę do Manna.

 

Ok a powiedz mi kolego gdzie takiego Valvoline najlepiej kupić żeby mieć pewność że to nie będzie podróba? Może znacie jakieś sklepy internetowe, albo coś w okolicach Warszawy??

 

I jeszcze jedno a co ze skrzynią biegów?? Wymieniać czy czekać na późniejszy termin??

 

Mam już przygotowane świece(NGK) filtr oleju (MANN jak radziliście), olej do silnika kupię Valvoline MaxLife 10W40 no i mam też filtr powietrza :) Tylko nie wiem co ze skrzynią czy przy takim przebiegu (10.000km) wymieniać? Zawsze był zalany Shellem Transaxle 75W90 i taki chyba zostawię bo wiem że niektórzy na tym forum tak radzą. Już za trzy tygodnie wyjazd nad morze... trza przygotować autko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myśle że oleje na polskim rynku nie różnią sie mocno jakością a płacimy tylko za firme. od zawsze leje do samochodów lotos 10w40 i nie mam żadnych problemów.

 

Spróbuj zalać np Valvoline to gwarantuje Ci że zobaczysz różnice. A co do olejów Shell to wcale takie złe nie są, jeżeli się nic nie dzieje to po co zmieniać i kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvolline nie kupisz podróby bo nie są u nas rozlewane, oryginały tylko z USA.

 

Ok moi drodzy a powiedzcie mi czy macie jakieś zaufane sklepy internetowe albo allegro na których można taki olej kupić w miarę niedrogo? Bo powiem szczerze że jakoś nie mam zaufania do allegro... macie coś ciekawego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Valvoline jest The Best ale ale.... to tylko olej który w dodatku nie jest tani.

Co do Shell-a to do N15 standardowo dealerzy zawsze go lali, bo poprostu dobry jest do tych samochodów. Coś w rodzaju Seleny do Fiatów itd.

Ma jedna fajną zaletę (Helix) - wycisza prace silnika (w N15 całkiem nieźle) i ładnie go czyści. Polecam kupować w plastikowych karnistrach lub wymieniac w centrach Shell Service.

A oleju w skrzyni nie mam zamiaru wymieniać, może po 200.000.

Ale zawsze w salonie nadgorliwym klientom robi sie taka usługę -oczywiście nie za free :D

Hondy, Nissany i Toyoty z lat 95-00 śmiało mogą do 200.000 lub dłużej jeździć bez wymiany.

Filtr oleju - mam FRAM i to juz drugi raz, żadnych zastrzeżeń - koszt 19 PLN

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Witam

Ja leje Valvoline VR1 Racing 5W50, wytrzymały w lecie, świetny zimą - dużo łatwiejszy rozruch niż na poprzednio używanym Castrol Edge Sport 10w60. Olej rozlewany w Holandii, kupuje na allegro po 115-120 za 4 litry, więc 2 opakowania wystarczą na 3 wymiany oleju (do N16 benzyna wchodzi 2,7 litra). Filtr oleju Mann, świetny, momantalnie silnik łapie właściwe ciśnienie. Polecam zestaw, tanio i w dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...