Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Cewki zapłonowe i salony serwisowe...


Gość diesel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanko czy ktoś kiedyś w swoim Nissanie Sunny zetknął się z padniętą cewką zapłonową!?

 

Objawy są takie że samochód gaśnie podczas jazdy i koniec. Dodam że mój sunny jest na gazie. Jak z gaśnie to nie można go odpalić ani na gazie ani na benzynie ale to brzmi logicznie skoro nie ma iskry :wink: .

Jak ostygnie to czasem zapali chociaż ostatnio to nawet ostygnięcie mu nie pomaga..padlina!!

 

Byłem u mechaniora i ten wyczyścił mi aparat zapłonowy, który jak twierdził był cały zielony i zaśniedziały. No i miało być OK. No więc zadowolony odebrałem samochód z warsztatu no i jade, jade jakieś 2km no i bach znowu to samo...! No to holuje go znowu do niego no i mówie może niech sprawdzi cewkę.

 

Podłączył cewkę zastępczą (od Daewoo Tico), bo taką akurat miał no i rzeczywiście po ominięci "Nissanowskiej" cewki cewką "Ticowską" samochodzik zaczął jeździć no ale niestyty nie na długo. Wygląda na to że cewka "Ticowska" się wykończyła. Mam nadzieje że wynikało to z niedopasowanych parametrów a nie z faktu że mój Sunny nie lubi cewek.

Efekt jest taki że samochód stoi bezużytecznie. Cewka jest zamówiona. Miała być na wczoraj a okazało się że będzi za 5 dni (ale czy napewno będzie...!?) Na rynku wtórnym może znajde ale nowa cewka w sklepie z częściami do japończyków kosztuje 150zł więc nie jest tak krytycznie.

 

Z ciekawości wykręciłem numer do serwisu nissana z myślą ciekawe ile to u nich koszytuje :?: Obstawiałem jakieś 500zł. No i okazało się że pomyliłem się dosyć grubo :!: Jak usłyszałem cenę to mało nie spadłem z krzesła :!: :!: 1100 zł powtarzam 1100zł :!: :!: A ile trzeba na taką cewkę czekać :?: Może pare dni, może tydzień a może miesiąc tego już nie potrafiono powiedzięć :!: :!: Mało tego jeśli zależałoby mi na czasie to mogliby sciągnąć to w przyśpieszonym trybie ale wtedy muszę zapłacić 1200zł czy jakoś tak....skandal :!: :!: 1100zł to za mało by się pośpieszyć :lol:

 

Troche się rozpisałem a mój wywód miał się jedynie sprowadzić do pytania czy może ktoś zetknął się z padniętą cewkoą zapłonową. Jeśli tak to bardzo chętnie wysłucham opini na ten temat. W sumie teraz nie jestem pewien w 100% że to tylko cewka ale mam nadzieję że ta od Tico poprostu padła z przepracowania.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Wiesz co do pomysłu z cewka od Tico to ten mechanik chyba nie liczył, że to będzie działać??? Ja tutaj stawiam na cewke. Ale przed założeniem nowej kazał bym mechanikowi ( mam nadzieje, że sie zna na prądach) zmierzyć napięcie biegnące na cewke czy jest takie jak powinno być, a potem dopiero bym ja założył. Nie wiem który masz rok tego sunny ( czy jest na wtrysku czy gaźnik) sprawdził bym również czy nie ma gdzie jakis przetartych przewodów zasilających, żeby nowa cewka lub cos innego nie narobiło wiekszych kłopotów. Jeżeli wszystko bedzie ok to zakładac i w drogę. Zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Witaj

ciekawa jestem, jak zakonczyla sie historia z cewką, bo wydaje mi sie, ze u mnie jest cos podobnego. tez auto na gaz,gaźnik, zgasło przy przełączaniu benzyny na gaz, no i nie odpaliło, ani na popych ani na benzynie, ani na gazie, nic cisza. akumulator kreci, kolega sprawdzil i stwierdzil, ze nie ma iskry...musze zaciągnąc nyske gdzies do mechanika, pytanie jak z nim gadac, zeby kobiety nie chciał naciągać na rożne dziwne rzeczy, z nadzieją (słuszną), że sie nie kapnę, bo sie nie znam....a z nikąd meskiej pomocy :-)

to jak gadac z mechanikiem?

co powinien sprawdzic, wymienic?

ktos doradzi?

pozdrawiam

ps. jestem z wrocławia, czy ktoś może polecic jakiegos dobrego mechanika tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dominik86st

Ja tak tylko a propo cen w autoryzowanych serwisach, kupowałem chlapacze, na allegro 20-30zł za parę, pojechałem z ciekawości do salonu....... :D 300zł za jeden chlapacz :D Fajni są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

WITAM , chciałbym sie podlaczyc do tematu, mam N14 1,4 Gaźnik GAZ BENZYNA 92 R i mam podobne objawy, z tym ze samochod jest nieobliczalny, potrafie rano przejechac do pracy 10 km i zaczyna mi sie odcinka, szarpie samochod i musze go przegazowac, lecz czasami niema sily i gasnie, lecz czasami idzie. Zdazalo sie tak ze gasl poprostu i kaplica, jakies 20 min krecilem i nic.Na benzynie i gazie i nic.

Ale mam pytanie odnosnie tej CEWKI ZAPLONOWEJ bo szukalem w internecie i nowka kosztuje 150zl a uzywana 50zl (nie to zebym był skąpy :diabel: ) tyle ze moja ma inna koncowke opisu tej cewki - tzn patrzylem na aukcjach i sa identyczne i auta tez te same modele albo ewentualnie 1,6 tez gaznik ale inna koncowka numeru i moje pytanie to czy te numerki musza byc koniecznie identyczne? bo 50 a 150zl to roznica a mi zalezy na czasie i kasie.

 

pozdrawiam i prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, rozumiem zeby nieoszczedzac, ale jesli mozna kupic taniej to lepiej, licze sie z tym ze moze kolejna cewka pasc bo bedzie uzywana ale mi nie chodzi o kwestie pieniedzy.

 

Moje pytanie brzmi tak czy jesli kupie identyczna cewke tyle ze np. od takiej samej N14 tyle ze 1,6 z gaznikiem (bo ja mam 1.4) to czy bedzie sie to gryzlo czy bedzie wszystko ok? probowal ktos tak? moze ktos mi doradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nowa cewka do Ciebie marki Facet w IC kosztuje 154zł, mam tam zniżki, po numerze rejestracji sądze żeś stoliczny. Jak chces to kupie Ci to na zniżce. Powinno wyjsc nie wiele ponad 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...