Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moja pierwsza primera HELP


Gość jacob81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkal sie ktos moze z takimi objawami. Jestem swiezym posiadaczem primery P10 1.6 gaznik 140KM (2 walki sport rozrzad od Świątka) ale na chwile obecna ten samochod to koszmar.

Jak mi sie rozgrzeje to nie trzyma wolnych obrotow (prawdopodobnie zle zdemontowana instalka gazu) i wyrzuca wode z pojemnika wyrownawczego chlodnicy (wrze). Przerabial moze to ktos z was juz. Bo zastanawiam sie czy nie bedzie to czasem uszczelka pod głowica. Jaki moze byc koszt tej imprezy ewentualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkal sie ktos moze z takimi objawami. Jestem swiezym posiadaczem primery P10 1.6 gaznik 140KM (2 walki sport rozrzad od Świątka) ale na chwile obecna ten samochod to koszmar.

Jak mi sie rozgrzeje to nie trzyma wolnych obrotow (prawdopodobnie zle zdemontowana instalka gazu) i wyrzuca wode z pojemnika wyrownawczego chlodnicy (wrze). Przerabial moze to ktos z was juz. Bo zastanawiam sie czy nie bedzie to czasem uszczelka pod głowica. Jaki moze byc koszt tej imprezy ewentualnie.

Witam,nie narzekaj...też w swojej chciałbym miec 140koni :D z tym wyrzucaniem płynu to poszperaj na forum bo to na 100% tam jest.Jesli nie uszczelka to masz zapowietrzony układ.Jak odpowietrzyć tez znajdziesz.Jesli to uszczelka to powinno byc widac bąbelki w zbiorniczku,a na stalce olej bedzie jak kawa z mlekiem.A co do instalki miało być "zamontowana" czy faktycznie "zdemontowana"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o instalacje to mam na chwile obecna zdemontowana przez poprzedniego wlasciciela. Jezeli chodzi o obroty to mam okolo 1800 obr/min ale do momentu jak ssanie przestanie dzialac potem samochod mi gasnie na jalowym albo przy zdjeciu nogi z gazu. Co do mocy kolega (poprzedni wlasciciel) sprawdzal na hamowni. Ja tego nie robilem ale sprawdzilem to na prostej i dalem troche popalic koledze w mondeo 93 2L 130KM. Takze mi to wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw obroty biegu jałowego na 1500.

 

Agresywny wałek musi mieć wysokie wolne obroty, taki jego urok.

Dopuki ssanie zwieksza obroty jest ok, jak ssanie przestaje działać silnik przechodzi na 750obr. 750obr dla takiego wałka jest stanowczo za mało.

 

Z gażnika wystaje w stronę grodzi takia szpilka z kółeczkiem na końcu. Zwiększ nią wolne obroty.

 

Jak to nie da rady to bedziemy szukac nieszczelności regulacji itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

Zamiast dużo mówić zacytuję Jeremy'ego Clarksona z Top Gear: "Chcecie mieć dobry samochód - kupcie japończyka i nie poprawiajcie fabryki".

Nic dziwnego że skrzynia też ci poszła przy takiej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dużo mówić zacytuję Jeremy'ego Clarksona z Top Gear: "Chcecie mieć dobry samochód - kupcie japończyka i nie poprawiajcie fabryki".

Nic dziwnego że skrzynia też ci poszła przy takiej mocy.

 

O żesz kur...

 

Już lepiej cytyj Benny Hill'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82
O żesz kur...

 

Już lepiej cytyj Benny Hill'a.

Dla mnie większym autorytetem w motoryzacji jest Jeremy Clarkson więc jego będę cytować. Jeżeli twoim jest Benny Hill to już trudno, współczuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie większym autorytetem w motoryzacji jest Jeremy Clarkson więc jego będę cytować. Jeżeli twoim jest Benny Hill to już trudno, współczuję.

 

No to Ci wyłuszczę sens mojej wypowiedzi.

 

Jeremy Clarkson w Top Gear jest komikiem takim jak Benny Hill.

Benny nic nie mówi i lepiej w sprawach technicznych komika nie cytować na poważnie.

Jesteś jak Matka Teresa ogarniając spółczuciem tak wielu ludzi tuningujących jedną z najbardziej profesjonalnie tuningowanych marek.

 

Dla jasności, Clarkson prywatnie moze być autorytetem. Trzeba jednak odróżnić show i medialną komercyjno-rozrywkową papkę od rzeczowych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...