Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z oświetleniem deski, świateł postojowych


Gość kiubik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam spory problem z oświetleniem deski rozdzielczej świateł postojowych i przodu i tyłu. Lampy stopu mijania długie chodzą, na desce kontrolki świecą ten wyświetlacz również.

Cały ten problem pojawił się gdy zmieniłem standartowe radio na nowe kupiłem przejściówke ale oczywiście po podłączeniu nie ruszyło, kumpel mi poprzerabiał tak że radio chodziło ale lampy pogasły pomóżcie jeżeli ktoś wie co mogło się stać, czy wypieła się jakaś kość bo bezpieczniki całe !!Może wiecie gdzie ta kość jest, a tak wogóle za radiem jest mnóstwo kabli nie po podłączanych.

Co o tym sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz bezpiecznik, jeden odpowiada za deske i postojowe, moze gdzies zrobiłeś małe zwarcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że twój kumpel coś zwalił i podpioł się pod coś innego .

W fabrycznym radiu masz dwie kości , jedna zasilanie , głośniki , w drugiej wyciszanie radia pod zestaw głośno mówiący . Jeśli kupiłeś właściwą przejściówkę ISO i podłączyłeś ją do radia i orginalnej kostki instalacji to nie ma siły musi działać , chyba że nie przekręciłeś kluczyka w stacyjce na pozycję plus po zapłonie . Wróć do pierwotnego podłączenia i sprawdz , bo żeby coś z dymem nie poszło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu jest broblem kości w radiu było 3 i jedna jeszcze czwarta nie podpięta. Do tego jakieś kable w instalacji auta już były mostkowane i szukaliśmy napięcia i poprzestawialiśmy piny tak żeby przechodziło do nowego. A apropo który z bezpieczników odpowiada za deske rozdzielczą i postojówki.

 

[ Dodano: Nie 10 Cze, 2007 12:58 ]

acha ale powiedz mi jeszcze jak to się stało co ma radio do świateł przecież to wszystko nie jest od tego kość na radio jedna duża a gdzie tu oświetlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta twoja przejściówka wygląda w ten sposób

http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/2...31957/200319574

bezpiecznik od świateł pozycyjnych znajduje się pod pokrywą silnika w czarnej skrzyneczce przy akumulatorze o wartości 10A ( nie pamiętam w którym rzędzie ale chyba w lewym środkowy )

 

 

 

http://www.allegro.pl/item200319574_kostka...uper_cena_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest broblem kości w radiu było 3 i jedna jeszcze czwarta nie podpięta. Do tego jakieś kable w instalacji auta już były mostkowane i szukaliśmy napięcia i poprzestawialiśmy piny tak żeby przechodziło do nowego. A apropo który z bezpieczników odpowiada za deske rozdzielczą i postojówki.

 

[ Dodano: Nie 10 Cze, 2007 12:58 ]

acha ale powiedz mi jeszcze jak to się stało co ma radio do świateł przecież to wszystko nie jest od tego kość na radio jedna duża a gdzie tu oświetlenie

 

Co ma radio do świateł.....hm w sasadzie nic ale mi się udało spalić bezpiecznik przy montazu radia więc da się :D , a ztego co piszesz z kablami to nie wiadomo, ale zaczyna się zazwyczaj od najprostszej rzeczy a taką jest napewno sprawdzenie bezpiecznika, nie wiem jak jest w almie ale u mnie w primerce jest skrzynka bezpieczników w komorze silnika koło akumulatora, a który dokóadnie Ci nie powiem tam jest 6 albo 8 bezpieczników to sprawdzenie nie zajmie Ci długo, a jak bezpiecznik jest ok to dopiero wziąć sie za sprawdzanie instalacji radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...