Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Diagnostyka kompurtera


Gość alien657

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam dwa pytania

 

1. Czy podpiecie auta pod komp. ma sens jezeli nie swieci sie kontrolka checkengine , czy taka diagnostyka moze pokazac jakies bledy jezeli nie swieci sie checkengine?

 

2. Czy uszkodzony/zabrudzony przeplywomierz ma wplyw na zwiekszone spalanie gazu.

 

Samochód Primera p11.144 1.8 beznyna + gaz sekwencyjny.

Dziekuje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na forum brudny przepływomierz ma wpływ na spalanie i jakbyś użył funkcji "SZUKAJ" to znajdziesz bardzo dużo postów na ten temat. Miłego szukania i lektury. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było żadnego błędu dot. silnika, ale pojechałem podłączyć się pod kompa, bo miałem błąd poduszki. Przy okazji zapytałem się czy mogą mi sprawdzić slinik, bo mi muli coś. Facet powiedział, że przepustnica do czyszczenia. Był na dobrym tropie - okazało się, że to wina brudnego przepływomierza. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze brudny/uszkodzony przeplywomierz ma wplyw na wielkosc spalania benzyny wiem , ale czy ma wplyw na wielkosc spalania gazu , przy instalacji gazowej sekwencyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas i moment sterowania wtryskiem w instalacjach sekwencyjnych jest dobierany z komputera i wtrysków benzynowych wiec jeżeli na benzynie coś takiego występuje to i na gazie bedzie to miało wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje na wlasnym przykladzie to komputer nie pokaze ze przeplywka jest brudna- tylko wskaze odczyt wartosci powietrza - a przeplywka ma wplyw na moc silnika i spalanie- moc traci powyzej 2,5 tys. obrotow i wowczas ona pada

ale moga byc tez inne objawy

ja przeplywke czyscilem i nic tonie dalo

lepiej sprawdzic przepustnice jak kolega z postu napisal- moze byc zasyfiona

pozdro. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

temat juz stary ale nie wiedzialem gdzie napisac. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jaka może być przyczyna tego że nie można się połączyć z komputerem w aucie? Byłem na diagnostyce i powiedziano mi że nie można ustanowić połączenia. Niewiem czym to jest spowodowane a chcialbym uporać sie z falującymi obrotami na biegu jałowym oraz sprawdzić czemu auto lekko zamula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...