Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

głośniejsza skrzynia biegów


Gość zyga6591
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymianie oleju w skrzyni biegów , gdy włanczam dowolny bieg czasami slychać głośniej włączenie biegów niż dotychczas.Na starym oleju nie było tego słychać. Nissan Micra 1.0 1999r. olej nowy to BP 75/90 GL4 , wlane 3,2l oleju.Proszę o odpowiedź czy to jest normalne czy coś nie tak ze skrzynią biegów. { Po kilku dniach jazdy wszystko się unormowało.Skrzynia pracuje cicho, biegi wchodzą lepiej.}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majsterus

kiedy??

ja nie wymieniam wcale. Po co?

utleniać sie nie utlenia bo skrzynia zamknięta, narażony na wysokie temperatury nie jest. Nie jeżdże w terenie więc skrzynia nie jest narażona na wysokie przeciążenia.

producent zaleca chyba co 80-100kkm. Ale to, jest dla aut które dużo jeżdżą, sa narażona na gwałtowne zmiany obciążen np. wyprzedzanie na autostradzie, jazda po wzniesieniach, wyscigi. Lepiej wymieniac częściej olej w silniku niż w skrzyni. U mnie do coodziennej jazdy to jest zbyteczne.

wymieniłem w 2 autach po tym jak mi wyleciało przypadkowo przy demontażu półosi.

ale tak to bym nie ruszał.

 

a że potrzeba więcej siły to raczej nie wina oleju. Gdyż zbyt duża lepkość powoduje opory w przesuwaniu kół żebatych. z czasem olej zmienia lepkość na mniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

zyga6591 niczym się nie martw. Poprostu nowy nie jest tak gęsty jak stary.

Wszystko będzie dobrze a na pewno lepiej niż poprzednio. :)

 

kiedy trzeba wymieniać olej w skrzyni ?

Co 60.000km.

 

ja nie wymieniam wcale.

I potem ludzie się dziwią, że samochód się im psuje. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co wymieniałeś olej?? tamten był zły??śmierdział czy jak? widocznie jest rzadszy od starego i są efekty. tak to jest jak sie chce przedobrzyć :P
Jak się nie ma nic do powiedzenia to lepiej przemilczeć niż filozofować.

 

[ Dodano: Wto 12 Cze, 2007 18:06 ]

zyga6591 niczym się nie martw. Poprostu nowy nie jest tak gęsty jak stary.

Wszystko będzie dobrze a na pewno lepiej niż poprzednio. :)

 

kiedy trzeba wymieniać olej w skrzyni ?

Co 60.000km.

 

ja nie wymieniam wcale.

I potem ludzie się dziwią, że samochód się im psuje. :|

Dziekuję zarzeczową odpowiedź.Podobnie myslałem lecz , kto pyta nie błądzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majsterus

i jeżdże dalej... skrzyni nie zatarłem...nic nie słychać.

a miałem carine,kadeta,vectrę,626,ax,sunny(260kkm na liczniku) bez wymiany oleju w skrzyni.

teraz mam civica, a w micrze wymieniłem bo łożyska Niemiec zajechał. i tyle w temacie.

Nie macie robić co z kasą o wymieniajcie. Ja dziekuje. :P

nie jestem przewrażliwiony na tym punkcie jak inni co leją super przereklamowane oleje :P

:P:P

a tak na marginesie temat mojej pracy magisterskiej: Właściwości olejów silnikowych stosowanych we współczesnych silnikach spalinowych. Politechnika Poznańska 2005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
a tak na marginesie temat mojej pracy magisterskiej: Właściwości olejów silnikowych stosowanych we współczesnych silnikach spalinowych. Politechnika Poznańska 2005.

No to zamieść ją na jakimś ogólnym serwerze żebyśmy miogli sobie poczytać.

 

psuj no.1

A to też swoje mówi :D:P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majsterus

niestety Panowie dostępna tylko w bibliotece na Wildzie

 

nie chce mi sie dalej prowadzić tej dyskusji, ja wiem swoje a wy swoje z gazet i reklam.

żadnego silnika ani żadnej skrzyni nie zatarłem - leje tylko oleje minerlane i ewentualnie połsyntetyki.

Dodam że nigdy nie byłem u mechanika jak większość ludzi na forum.

 

To wszystko życze owocnych zakupów i regularnego wymieniania oleju co 60000km nie poźniej bo jeszcze nie daj Boże "cos " sie stanie coś zaświszczy, coś zgrzytnie :P:P:P i znów nowy temat na forum :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...