Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wzrost spalania podczas goracych dni...


hippi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos zauwazyl, ze jak temp na dworzu wzrazta dosyc mocno > 22zt to auto zaczyna wiecej palic gazu. U mnie wystapil taki efekt. Niedawno byly temperatury takie po 23, 25 st i nagly wzrost spalania do prawie 14,8l/100 i to bez wlaczonej klimy (prawie samobojstwa dokonalem :diabel2: ) - oczywiscie jazda po miescie tylko.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja wiem, ze jak siie wlaczy klime to pali wiecej. Mnie chodzi, czy w gorace dni tez bedzie wiecej palic. Rozmawialem ze znajomym, ma passata, i mowil ze jak jest goraco to pali mu o okolo 1-1,5l wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wzrost spalania i to całkiem spory 1.5-2l (mam założoną sekwencję Diego). Oczywiście w dużej mierze to sprawa klimy (przy silniczku 1.4 75 KM) czuć bardzo mocno dodatkowe obciążenie. Klima nie tłumaczy jednak wszystkiego.

Wydaje mi się że to kwestia zawartości tlenu w gorącym powietrzu, którego ilość maleje, więc pogarszają się warunki do spalania mieszanki, stąd zapewne może brać się "pierdzenie" (czyli dopalanie się resztek mieszanki już w wydechu) wzmiankowane przez kolegę wszoka. To teoria do zweryfikowania przez kogoś kto ma przwoźny miernik AFR, a najlepiej analizator spalin ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Ja również mam ten sam problem. Do tej pory na bełnym zbiorniku gazu (35l) przejeżdzałem ok 300km, a teraz w gorące dni z włączoną klimą ok 220km. To znaczy ze zyżycie gazu wyszło ok 16l/100km - tragedia (chyba taniej wyszłoby na benzynie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie cos nie gra ja na 35l robie 350 km na klimie ale jazda raczej spokojna krecenie auta do 3500 obr i predkosc max 140km/h nie wiem dlaczego wam takie spalanie wychodzi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. mniej O2 w powietrzu

2. szybsze przełaczanie się na LPG przy starcie i rozgrzewaniu silnika

3. klima

4. miększy asfalt - wieksze opory toczenia

niektóre przyczyny zwiekszonego zużycia w gorące dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie mniej tlenu, malo efektywne spalanie, slabe osiagi , mocniej wdeptamy gaz -> efekt utrata nerwow i gazu w zbiorniku ;)

 

u mnie z blosem w instalacji najgorzej jest w dni duszne, jesli nawet piecze slonce ale jest wiaterek ktory jest dosc chlodny idzie jak przecinak ;)

filtr w zderzaku troche wspomaga to wszsytko, niewyobrazam sobie zasysyu powietrza pod maska badz nieszczelnym dolotem

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widze mamy podobny problem, u mnie wzrostu jakiegoś spalania drastycznego nie ma ale też póki jeszcze stożka sie nie dorobie to bede chciał do seryjnej puchy doprowadzić powietrze spod zderzaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr w zderzaku albo zasys z okolic zderzaka wlotow itp to podstawa, mi na LPG nablosie do 5tys ciagnal pozniej byla dziura, wszystko zmienilo sie jak wsadzilem stozek w zderzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam "wytrysk" i PB i LPG i oryginalny dolot. Nurtuje mnie jednak pytanie co sie stanie jak wsadze dolot tam gdzie jest pucha i wjade ostro w gleboka kaluze - przeciez moze sie woda dostac do ukladu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn dolot w nadkole?

no jak to co moze dostac sie do cylindrow i pozamiatane wtedy

jesli jest stozek i jest dobrze zaimpregnowany olejkiem roznie moze byc

Tomaszek opowiadal jak wjechal w potezna kaluze to po prostu stozek sie zatkal

ale jest ogromne ryzyko ze woda przedostanie sie

jesli natomiast mamy obudowany stozek gdzies pod maska czy oryginalna puche z oryginaolnym filtrem to najlepiej dac karbowana rure od puchy do nadkola/zderzaka czy innego wlotu woda czesciowo sie zatrzymana na sciankach i nie pociagnie ja tak wysoko

i zas przytocze z relacji Tomaszka ze do polowy rura bywa mokrawa po kaluzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...