Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kapiący płyn chłodniczy


Gość knockout1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość knockout1

Mam szybkie pytanie, wczoraj wracając zagrzał mi się samochód - okazało się że płyn chłodniczy ucieka. Cieżko było zdiagnozować skąd ucieka (było już ciemno) jak ostygł dolałem około 2.5l płynu. Rano była kałuża pod autem i znowu musiałem dolać. Zajrzałem pod auto, okazało się całkiem szybko kapie ale nie wiem skąd ponieważ są tam te osłony plastikowe. Macie może jakiś pomysł gdzie jest wyciek? Po pracy jadę na kanał ale może ktoś z was miał podobny problem?

 

pozdrawiam

KO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli padla pompa to nic nie zdzialasz, ale nie jezdzij tak bo uszczelke pod glowica wywalisz.

Ja juz to przerabialem, tez mi pompa padla.

 

Wez sobie male lusterko i popatrz dokladnie w okolicach pompy wodnej czy gdzies nie cieknie, nie musisz miec do tego kanalu, ale przydalo by sie dobre swiatlo. Jak pompa i bedziesz wymienial to zwroc uwage na uszczelke, zeby sie gdzies nie zawinela, i zeby nie scisnac za mocno bo ja rozwalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość knockout1

OK, dzięki za info. Mam jeszcze jedno pytanie ile taka pompa kosztuje i czy trzeba zwrócić na coś uwagę przy jej kupnie (oryginał, zamiennik?). Mam P11 2.0TD.

 

pozdrawiam

KO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość knockout1

Okazało się jednak, że to chlodnica. Nie wiem jeszcze czy będzie dało się to jakoś załatać, w piątek będę ją dopiero wyciągał. Może się jednak okazać, że trzeba będzie kupić nową w związku z tym mam pytanie czy w 2.0TD jest taka sama chłodnica jak w benzynowych silnikach? I czy w P10 ewentualnie P12 są takie same chłodnice?

 

pozdrawiam

KO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową chłodnić do 2,0 td dostaniesz za około 400 zł. Niedawno zmieniałem i nie było problemu z kupnem. Pytanie dlaczego poszła Ci chłodnica ? Polecam sprawdzenia korka czy puszcza na zbiornik wyrównawczy, u mnie nie puszczał i kiszka się zrobiła. Oprócz tego jak juz grzebiesz spawdziłbym kompresję.

pzdr.

RVI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...