Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[BlueBird] - jak to naprawiac?


Gość maverick

Rekomendowane odpowiedzi

Mam swojego BlueBirda ('90 (rej 91) silnik 2.0 SLX benzyna z gazem) - generalnie sprawuje sie bardzo dobrze. Samochód wziąłem od szwagra rok temu, on mial go jakies 4 lata. Od poczatku naszego posiadania tego autka miał on kilka malych usterek , ktorych do tej pory nie probowalismy naprawiac. Teraz jednak chcialbym troche przy nim pogrzebac i naprawic co nieco.

 

1) Nie dziala mi spryskiwacz przedniej szyby od strony pasażera (dla kierowcy dziala dobrze) - prawdopodobnie zatkany albo nie dziala pompka - pyt - czy sa dwie pompki (kazda dla jednej strony) czy tylko jedna? gdzie sie ona znajduje?

 

2) Zacina sie zamek w drzwiach kierowcy - praktycznie nie da sie nim otwierac drzwi - natomiast centralny (po nacisnieciu przycisku od srodka samochodu lub przycisku blokowania drzwi pozostałych) dziala bez problemu - pytanie brzmi - jaka wkładka od zamka bedzie pasowac? czy dostane nowa w sklepie? czy lepiej szukac na szrotach cos od BB lub Sunny (wiele czesci pasuje)

 

3) samochod gaśnie na malych obrotach na benzynie - nie trzyma obrotow, szczegolnie na zimnym silniku, na goracym obroty sa stabilniejsze, ale i tak zgasnie zawsze, na gazie jest lepiej (czasem zgasnie - ale wg mnie to bardziej zalezy od jakosci zatankowanego gazu) - prawdopodobnie to przeplywomierz - cyz mozna go jakos przeczyscic? czy po prostu kupic nowy (znaczy sie inny uzywany) ? akumulator jest OKI, przewody tez raczej tak, swiece wymieniane niedawno, wiec zasilanie powinno byc dobre, dlatego podejrzewam ze to cos z paliwem.

 

Chetnie poslucham waszych rad, moze ktos ma podobny problem i go rozwiazal

 

Pozdrawiam

Maverick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Jest jeden silniczek. Albo masz zatkane albo niepodlaczone gdzies wezyki do drugiej dyszy.

 

Ad2.Na 99% do wymiany wkladka zamka. Kupic powinienes gdzies w sklepie, a jak nie to na szrocie szukaj (nie wiem czy od sunny pasuje). Sprobuj moze ja wyjac i wyczyscic.

 

Ad3. Przeplywomierz da sie wyczyscic i moze to pomoc. Moze to tez byc kwestia regulacji biegu jalowego.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chodzi o ten Ad3 to mam takie pytanie: gdzie się reguluje bieg jałowy? Mam ten sam problem: na gazie chodzi normalnie a na benzynie gaśnie na wolnych obrotach, jak się przygazuje to chodzi normalnie. A jeśli chodzi o ten przepływomierz to wydaje mi się że gdyby było coś nie tak to na gazie tez by gasł.

 

[ Dodano: Pon 16 Lip, 2007 14:01 ]

A i jeszcze jedna sprawa która wyszła przed chwilą, jak odłączyłem kabel od przepływomierz to chodzi normalnie. Teraz próbuję zresetować komputer. Ale nie wiem czy to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość MASTER_KROL

Ad2. Najlepiej znalesc zamek od BB ponieważ jest podświetlany. Teoretycznie wkładki pasuja od prawie kazdego nissana ale trzeba domoroslym sposobem przerobic "preciki" od zamka. p.s. Sam szukam wkladek od BB ale od T12 lub T72 poniewaz U11 nie mialy dego podświetlenia.

Ad3. Proponowałbym sprawdzic jeszcze silniczek krokowy od wolnych obrotów,jego uszkodzenie czesto prowadzi do nieprawidlowej pracy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość spajku123

jesli chodzi o obroty radzil bym ci sprawdzic szczelnosc gumowej rury przed przepustnica, mialem te same objawy i okazalo sie ze rura jest dziurawa i silnik lapal tzw. lewe powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...