Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Twardy pedał sprzęgła.


Guest PiGo

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

To mój debiut na tym forum, a sprawa z którą się do Was zwracam dotyczy N15 1.4. Jakieś pół roku temu wymieniłem całe sprzęgło. Na początku było OK, ale od pewnego czasu pedał sprzęgła ciężko "chodzi". Po dłuższym postoju pracuje normalnie, ale już w trakcie jazdy, za każdym wciśnieciem pedału jest coraz gorzej. Na samo sprzęgło nie narzekam, działa poprawnie. Mieliście/macie podobne spostrzeżenia?

 

Pozdrawiam,

Piotr

Link to comment
Share on other sites

Guest mifal

Prawdopodobnie linka od sprzęgła Ci się strzępi i zacina. Lepiej sprawdź ją i wymień za wczasu zanim się urwie. Miałem niedawno wymienianą koszt samej linki w serwisie Nissana 167 zł ale normalnie w sklepach powinieneś znaleźć w granicach 100 zł.

Link to comment
Share on other sites

Guest ~|_ukasz

Jw. - linkę sprawdź, dobra rada.

 

Ciężkie sprzęgło może być też efektem wyrobienia prowadnic (plastik?!?) w (przy?) skrzyni biegów (czy jakoś tak) - mam taki objaw, ale jeżdżę. Mechanior mówi, że TTTCzasemM i żebym przyjechał dopiero jak zacznie mi się sprzęgło ślizgać albo jak nie będę mógł pedału wcisnąć.

Jeżdżę już tak parę miechów i spoko.

Link to comment
Share on other sites

Guest Popekx

No, chyba, ze mechanik Cie zle zlozyl/zalozyl sprzeglo, tak jak u mnie kiedys w Renault i dosyc szybko wywalilo sie lozysko oporowe i docisk.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...