Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z kontrolką ładowania


Gość piotro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dioda ładowania akumulatora po ok 5-30 minutach jazdy, zaczynam mi migać, świecić.

Bardzo proszę o sugestie co tu może być grane. Z migającą kontrolką jest coś dziwnego, jak auto odpale i jest już ten problem, to ona miga w rytm drgania silnika, jeżeli dodam gazu silnik już drży bardzo szybko (nie czuć tak tego) i kontrolka świeci ciągle (czyli że brak ładowania) choć ładowanie jest bo sprawdzałem miernikiem. Mój wniosek (choć może być błędny) że mam przerwę gdzieś w układzie kontroli ładowania, tylko teraz pytanie gdzie szukać całej linii od kontroli ładowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Moim skromnym zdaniem padła któraś z diod w alternatorze(raczej te dużej mocy), a wskazania miernika mogą być błędne (będzie pokazywał dobre napięcie ale nie wartość prądu).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diody znajdują sie w alternatorze,musisz go rozebrać wtedy bez problemu je zauważysz, wymienia sie tez raczej bezproblemowo, wyciągasz stara i wkładasz sprawną,co do dostępności to ja zawsze z jakiegoś innego alternatora wyciągam :) jak do teraz to zawsze pasowały ale myślę ze z kupnem nowych tez nie powinieneś mieć problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co do dostępności to ja ostatnio miałem problem je znaleźć, dopiero w sklepie z częściami od fiatolota (125p)znalazłem. Kosztowały mnie 6 PLN za sztukę. A w sklepach z pewną już renomą mieli tylko całe mostki za ... i tu szok ponad 100 PLN. Trzeba pamiętać że po wymianie diody, nowa musi być bardzo dobrze nabita w obudowę mostka (nie może być luźna).

Aha jeszcze jedno trzeba pamiętać o rozlutowaniu układu mostka przed pomiarami i poszukiwaniem tej uszkodzonej diody.

Jeżeli jednak się nie podejmiesz wymiany to w moim rejonie elektryk zażądał 90 PLN za taką naprawę.

 

Pozdrawiam!

 

P.S.

 

... co do dostępności to ja zawsze z jakiegoś innego alternatora wyciągam :) jak do teraz to zawsze pasowały ale myślę ze z kupnem nowych tez nie powinieneś mieć problemu

 

Kolega Klajgus ma absoluną racje, będzie najtaniej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętać o rozlutowaniu układu mostka przed pomiarami i poszukiwaniem tej uszkodzonej diody

 

Skoro wyjmę alterator, to dalej musi być układ odlutowany podczas pomiarów, czemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżeli będziesz chciał odnaleźć tą uszkodzoną to przy zamontowanym mostku miernik pokaże że wszystkie są dobre nawet jeśli nawet będziesz robił pomiar na pojedynczej diodzie(obwód zamknie się przez uzwojenie alternatora) przy pomiarze w mostku mierzysz nie jedną diodę a trzy i nie będziesz wiedział która jest uszkodzona.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dzis nie było czasu naprawić problem, ale czy jeżeli dwa dni nie zapaliła mi się kontrolka od ładowania że jest problem, dziś przez 5 minutek świeciła-migała, i znów jest ok, to nadal wskazuje na diody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thomson30

Według mnie miganie didy raczej nie wskazuje na udzkodzenie diody w mostku. Wtedy objaw jest taki że im wyższe obroty tym bardziej świecą np światła. Najlepiej sprawdz napięcie ładowania. Powodów szukaj w lużnych kablach ładowania lub masie, czy tym przy rozruszniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kolega thomson30 może i ma racje ale wydaje mi się ze objaw o którym mówi dotyczy uszkodzonego regulatora napięcia.

objaw jest taki że im wyższe obroty tym bardziej świecą np światła

 

Faktem jest że po ostatnim Twoim poście zaczynam podobnie myśleć jak thomson30. Sprawdź wszelkie przewody wychodzące z alternatora (czy gdzieś nie zwierają, nie są przetarte lub luźne).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kiedys poleciala mi dioda w mazdzie to kontrolka swiecila po wylaczeniu zaplonu a w czasie jazdy byla zgaszona i po wlaczeniu zaplonu tez tylko ladowanie bylo zgaszone :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki Yaroo, strzał w dziesiątkę, niby pasek wydawał się naciągnięty, ale problem pojawiał się tylko w bardzo gorące dni więc trop był słuszny, okazało się że delikatne jeszcze naciągnięcie paska, likwiduje problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...