Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana sinenbloków i sworzni


Gość Kasza22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wymiana sworzniw nissanie w domowych warunkach nie jast zbyt prosta. najlepiej to jest podjechac do jakiegos dobredo warsztatu i wydac za robocizne z 30zl. i bedzie ok. pisze tak bo raz postanowilem sam wymienic i tylko ja wiem ile to sie trzena napukac mlotkiem. a jesli ktos ma prase to prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prościej i pewniej jest kupić kompletny dolny wachacz który ma już w sobie nowe silentbloki, wyjdzie góra 100zł drożej a wszytko jest nowe, proste i nie wymaga dodatkowej roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki a nie wiecie czy przy sciaganiu sinenblokow i sworzni sa jakies zabezpieczenia????

Sworzeń zabezpieczony jest od góry pierścieniem metalowym. Jeszcze sworzeń to jakoś da się wybić ale gożej z tulejką. Trzeba wydłubać jej wewnętrzną część po to żeby dało śię brzeszczotem przeciąć zewnętrzną tuleje metalową. Inaczej nie wybijesz. Ale nie warto. Ja ostatnio robiłem to w PZM-ocie i dałem za robotę 5 dych. Co prawda prawie wszystko robiłem sam :P bo jakiś praktykant sie dorwał co nie bardzo wiedział w którą stronę śrubę się odkręca ;) . Ale samochód podniesiony wysoko i prasę mieli. W kanale to nawet wachacz ciężko wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się w domowych warunkach wymienić silentbloki czy koniecznie musi być prasa. Pytam, bo mam się zabrać do tej roboty a nigdzie nie znalazłem takiej prasy chcę spróbować zbić i wbić tulejkę (silentblik) młotkiem. Uda się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże imadło slusarskie i odpowiednia tuleja z drugiej stony da się zrobić tak samo wciskamy młotkiem pokaleczyśz tuleje raczej tego nie stosuj tam naprawdę trzeba siły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

nie chciałem robić nowego tematu.. wiec odświeżyłem ten

 

no więc Niecały miesiąc temu wymieniałem sworzeń wahacza dolnego firmy nipparts zabieg kosztował mnie nie całe 100 pln + sworzeń . Dziś byłem na przeglądzie i facio mówił że sworzeń w kiepskim stanie , ze jeszcze trochę i wypadnie :( dlaczego tak szybko sie on rozwalił ?

 

muszę wymienić go znowu.. i chcę kupić kolejny ale jakiej firmy ? i raczej zrobię to samemu jedynie podjadę na prasę wbić go.. czy sam wahacz kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sworzeń wymieniałem kilka dni temu, kupiłem w sklepie za 35 zł, nie mam pojęcia jaka to firma, taki był to wziąłem, zobaczymy. Co do wymiany to nie było z tym żadnych problemów, wybijasz sworzeń ze zwrotnicy, podstawiasz lewarek pod wahacz, ja sobie uciąłem 5 cm rurki żeby lewarek stał bezpośrednio pod sworzniem i walisz zdecydowanie młotem w sworzeń, oczywiście wcześniej trzeba zdjąć zabezpieczenie ze sworznia, u mnie wyskoczył po trzech uderzeniach. Żeby założyć nowy na lewarek podłożyłem klucz płaski tak aby w jego środek trafił sworzeń (ta wypukła część) i kilka młotków w wahacz z góry (przez tą rurkę którą wcześniej uciąłem), wszedł bez problemu, zabezpieczyłem, nasmarowałem bo jakiś dziwny z kalamitką od spodu i śmigam. Myślałem, że się nie da tego zrobić bez wykręcania całego wahacza, a tu miła niespodzianka. Myślałem też nad zakupem całego wahacza ale jak rozebrałem i poszarpałem za wahacz, to okazało się, że nie ma na tulejach najmniejszego luzu a są jeszcze oryginalne pomimo prawie 300kkm przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Mam pytanie do szanownych kolegów - czy macie namiary we Wrocławiu na warsztaty gdzie mają prasę żeby wycisnąć sworznie wahaczy dolnych zamiast walić młotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...