Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano II 2,4i (+LPG) pali zbyyyt duzooo


Gość skory.go.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość skory.go.pl

Hey

Chcialem sie spytac co moze byc przyczyna zbyt duzego spalania w Terrano II 2,4i z gazem.

Oto ile to autko mi pali:

 

BENZYNA:

miasto 16 l.

trasa 11 l.

LPG:

miasto 20 l.

trasa 14 l.

 

Dodam ze mam instalacje 2generacji z STAG 50.

Sonda lambda wymieniona.

Zamiast kata jest strumiennica.

Aha na biegu jalowym jak mu sie przygazuje czasem wystepuje ciemny dymek.

Auto ma przejechane ponad 150tys.km.

Bede wdzieczny za Wasze porady co moze byc nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

spalanie sporawe ale przy tej elektronice już raczej nic więcej nie wymyślisz :/ to jedna z najprostrzych instalacji to już bym ci radził przejść na BLOSA wyjdzie owiele lepiej dla twojego silnika :)

 

znajomy jeździł pasatem VR6 2,8 litra zwykła instalacja II generacji

spalanie około 18 miasto 14 trasa

po zamontowaniu blosa mieści się w 16 miasto i 11 trasa :) no i przy tym ma większego powera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy
według mnie to spalanie w normie. może z litr by się jeszcze dało urwać, ale w końcu jak się jeździ małym czołgiem to tak jest.

podobnie myślę, górna granica normy, 18 to byłoby idealnie, to jest możliwe do osiągnięcia BLOS polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze można się pokusić o wymianę świec zapłonowych.

 

Jak ci się spalanie nie podoba to zmień na 2,7 TD będzie ci palił 10 w mieście, 8 na trasie :D

 

A, tyran długi czy krótki, bo to jednak trochę różnicę robi.

 

Sprawdź czy sprzęgiełek nie masz przypadkiem zespawanych, jeżeli masz automaty. Bo jak będziesz miał na stałe złączone półosie z kołami to jednak troszkę oporów robi i spalanie leci w górę.

 

To ja cię jeszcze pociesze, mam w domu Suzuki Samuraja z silnikiem 1.0, który pali tak z 14l benzyny/100, a jak sie jeździ w terenie to około 20 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...