Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gdzie się znajduje centralka alarmu w 16 ?


Gość Darek--
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że w Almerach seryjnie nie montowali alarmu, jeśli moje przemyślenia są zgodne z prawdą, to wszystko zależy od fantazji instalatora (przy załączaniu/wyłączaniu centralka może Ci lekko "pykać"/strzelać - taki cichutki dźwięk), ewentualnie po kabelkach musisz dochodzić, rozkręcić plastiki i szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bond, to co masz na myśli to raczej nie centralka ale syrena alarmowa. Syrena ma własny akumulatorek i w przypadku odcięcia od zasilania zaczyna wyć.

Właściwy moduł alarmu umieszczony jest prawdopodobnie w kabinie, być może za deską rozdzielczą. Moduł wymaga podłączenia kilku przewodów np.: zapłon, zasilanie, czujnik otwarcia drzwi, sterownik elektrycznych szyb, centralny zamek . Najlepszym miejscem wydaje się być kabina pasażerska gdzie łatwo można takie połączenia wykonać.

Ja bym szukał za zegarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, alrm może byc wszędzie, to zależy gdzie go "upchną instalator", najprostszy sposób zlokalizowania centralki to "idąc" po kabelku od diody, sygnalizującej stan alarmu, albo siedząc w aucie włączyć alarm i słuchać z jakiej okolicy dochodzi "stukanie" przekaźników od alarmu i wtedy mniej więcej wieadomo gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć gdzie u mnie znajduje się centralka - i sądzę, że w większości aut kupionych w polskim salonie - za deską rozdzielczą. Jak się do niej dostać? Należy po prostu zdjąć plastikową osłonę pod deska rozdzielcza pod kopułą kierownicy odkręcając bodajże 2 śruby. Włożyć rękę do środka i poszukać plastikowego pudełka z wpiętymi kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, alrm może byc wszędzie, to zależy gdzie go "upchną instalator", najprostszy sposób zlokalizowania centralki to "idąc" po kabelku od diody, sygnalizującej stan alarmu, albo siedząc w aucie włączyć alarm i słuchać z jakiej okolicy dochodzi "stukanie" przekaźników od alarmu i wtedy mniej więcej wieadomo gdzie szukać.

 

Oczywiście masz rację, jeśli instalator jest solidny, umieści alarm w jakimś mało typowym miejscu.

Niemniej jednak w większości wypadków prace wykonywane są tak aby osiągnąć zamierzony cel przy minimalnym wysiłku. Położenie centralki determinowane jest przez długość jej kabli przyłączeniowych, łatwość jej ukrycia/zamocowania i dobry dostęp do odpowiednich kostek elektrycznych.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość almera2003

Wcześniej coś było powiedziane o małym kluczyku-nic takiego nie posiadam. A dioda od alarmu?Po wyjęciu kluczyka miga tylko dioda immobilajzera.

Więc się zastanawiam czy alarm w n16 fl był montowany seryjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc się zastanawiam czy alarm w n16 fl był montowany seryjnie?

No nie był, ja nie miałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały kluczyk służy do blokowania syreny alarmu. Syrena posiada zwykle własne akumulatorki. W przypadku odłączenia akumulatora od instalacji elektrycznej samochodu syrena zacznie wyć (autonomiczne zasilanie). Za pomocą tego kluczyka można np. przed wymianą akumulatora takie zachowanie wyłączyć.

Zdaje się że "zwykła" Almera nie posiada seryjnie montowanego alarmu (być może były jakieś serie wyposażone fabrycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...