Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tarcze + klocki/tył/ - N16 - jakie?


adasios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje rady i pomoc w wyborze. Narazie przeglądnołem sobie 2 oferty:

http://moto.allegro.pl/item205260333_zesta...a_primera_.html

oraz

skorzystałem z banerka znajdującego się pod naszym forum

http://nissanklub.motocom.pl/nissan/almera...,45730,,69.html

+

http://nissanklub.motocom.pl/nissan/almera...,46030,,92.html

 

Oba przypadki wypadają cenowo podobnie różnica ~20PLN. Nieznam się dokładnie w temacie ale co byście mi polecali ew. może znacie jeszcze tańsze sklepy :) (o ile jest sens oszczędzać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pól roku te wymieniłem tarcz i klocki na wszystkich kołach. Tarcze lukasa a klocki japońskie kashiyama (orginały). Bardzo dobrze jak do tej pory się wszystko sprawóje. Objechałem niedawno Francję wszystko grało jak w Szwajcarskim zegarku(odpukać). Polecam.

przód: tarcze 2x154zl, klocki 105zl tył: tarcze 2x 75zl klocki-80-Tyle zapłaciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zobaczy cos z katalogu JC ale watpie zeby byla znaczna roznica w cenie.

Kolega Bloss11 podpowiada dobre rozwiazanie, firmowe tarcze i firmowe klocki i nie tak drogo, allegro bym sobie darowal bo jak potem cokolwiek reklamowac a czesci chyba srednio znane i niezbadane.

 

PS. Po jakim przebiegu koncza sie tylnie tarcze ? Czy wymiana w ww. "watkowych" przypadkach wynikala z czegos innego, uszkodzenia czy nienormalne zuzycie?

 

pozdrak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystki zależy jak kto jeżdzi. Ja wymieniłem po 140 tys. tył jeszcze był w miarę dobry, można było jeszcze na nich jeżdzić. Natomiast przód już było czuć "po nogą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi co prawda tarcze jeszcze trzymają, ale klocki chciałem zmienić na "bardziej ambitne". Dlatego na przód raczej na pewno założę EBC "green stuff". Tył chciałem tak samo, ale chyba nie ma wariantu "Green Stuff " na tył do n16 :( chyba, że ktoś ma inne informacje lub alternatywę w tym stylu (Ferodo Raicing chyba też do n16 nie występują :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sa wiercone lub nacinane tarcze do Almery N16 na przod??

Witaj

Oczywiście, że są np. tarcze i klocki EBC tj. nacinane tarcze Turbo Groove i klocki Greenstuff. A tutaj link do strony z katalogami i cennikami :

www.ebcbrakes.pl

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość almera2003

Kupiłem dziś klocki na tył (japońskie-była o nich tu mowa). Facet sprawdzał w katalogu a jak w warsztacie zdjęli koło to się okazało że klocki nie pasują-te na samochodzie były mniejsze i bez blaszki sygnalizującej zużycie, niż te które kupiłem. Muszę tam wrócić w poniedziałek i wyprostować sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sa wiercone lub nacinane tarcze do Almery N16 na przod??

Witaj

Oczywiście, że są np. tarcze i klocki EBC tj. nacinane tarcze Turbo Groove i klocki Greenstuff. A tutaj link do strony z katalogami i cennikami :

www.ebcbrakes.pl

Pozdrawiam :one:

 

Dzieki za pomoc! Pozdro! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Oczywiście, że są np. tarcze i klocki EBC tj. nacinane tarcze Turbo Groove i klocki Greenstuff. A tutaj link do strony z katalogami i cennikami :

www.ebcbrakes.pl

Pozdrawiam :one:

 

a ten link jest bardzo ciekawy. nic z niego nie wynika, ponieważ i tak nie można namierzyć produktu pod auto! są tylko oznaczenia producenta... więc nadal nie wiem czy są greenstufy na tył do n16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten link jest bardzo ciekawy. nic z niego nie wynika, ponieważ i tak nie można namierzyć produktu pod auto! są tylko oznaczenia producenta... więc nadal nie wiem czy są greenstufy na tył do n16

Przykro czytać, bo bzdury Waszmość piszesz. :/ Zajrzyj w zakładkę katalogi. Pierwszy katalog od góry - dobór klocków i tarcz na podstawie marki, modelu, pojemności i rodzaju silnika ( benzyna, diesel ) oraz posiadania lub nie ABS-u. Strona 186 - klocki do Twojej Almery ( w wersji silnikowej 2,2 D bez ABS i z ABS), strona 483 - tarcze. Na podanych stronach są dokładne oznaczenia zarówno klocków standardowych jak i GreenStuffów, a na dalszych tarcz standardowych o raz Turbo Groove.

To tyle w kwestii wyjaśnienia, a GreenStuffy są - sprawdziłem.

Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona 192,

Witaj

Jeżeli mówimy o klockach do Almer, w tym z silnikiem 2,2 D to jest to strona 186 ( patrząc na ekran lewy dolny róg strony katalogowej ). To tylko taki szczegół, który może być przydatny dla innych Kolegów i dlatego go wyjaśniłem. Dopiero po dobraniu typu klocków i/lub tarcz ( mając ich oznaczenia ) należy korzystać z elektronicznych cenników zapisanych w formacie Excelowskim. To tyle. Moja Alma ma z przodu tarcze TurboGroove i klocki GreenStufy, a z tyłu standardowe tarcze i kocki EBC. Hamulce ostre jak przysłowiowa brzytwa. Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy o klockach do Almer, w tym z silnikiem 2,2 D to jest to strona 186 ( patrząc na ekran lewy dolny róg strony katalogowej ).

 

Znów masz rację :) niezbyt uważny jestem :kosci: moja przeglądarka to Mozilla i ona podaje nr str. (nie wiem czy inne tak mają :027: ) Według niej to właśnie str. nr 192, ale katalogowo jest to str. 186. Pozdro! I SZACUNEK!!! :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...