Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Cudowna przemiana Primery


Gość matt28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zwraca sie do was z pytaniem o racjonalne wytlumaczenie nastepujacego cudu, ktorego swiadkiem jestem od wczoraj.

 

Po kolei:

 

Postanowilem wymienic plyn chlodniczy, poniewaz nie mialem zadnych wiarygodnych informacji na temat wieku tego ktory znajdowal sie w mojej Primerze.

Aby ulatwic sobie dostep do przewodow gumowych, odpialem wtyczke sondy lambda. Nastepnie wymienilem plyn i odpalilem samochod. Po kilku minutach zorientowalem sie ze silnik pracuje bez podpietej sondy, wiec podlaczylem ja na pracujacym silniku. Natepnie poczekalem az silnik wystygnie i sprawdzilem poziom plynu, uzupelnilem brak.

 

Musicie sobie wyobrazic moje zdumienie, kiedy nastepnego dnia podczas jazdy stwierdzilem:

 

- silnik pracuje zdecydowanie ciszej, jest bardziej elastyczny, miekki

- zdecydowanie poprawilo sie przyspieszenie, dynamika samochodu

- spadlo spalanie

 

Silnik sprawia wrazenie jak gdyby ktos dodal mu skrzydel.

 

Czy ktos moze mi racjonalnie wytlumaczyc co sie stalo????

 

Musze przyznac ze ja na chwile obecna nie mam zadnego pomyslu......

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. była źle podpięta, nie było przedtem styku

2. często styki śniedzieją i odpisnając i wpinając lekko je uczyściłeś. Połowie z nas światła mijania świeciłyby o wiele mocniej gdyby taką bzdruną czynność wykonać z żarówkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudowna przemiana Primery

Chłopie, nie wnikaj a się ciesz :D

Pewnie jakiś mały reset się zrobił ;)

Następnym razem jak coś nie halo to po pierwsze sprawdzajmy newralgiczne styki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. była źle podpięta, nie było przedtem styku

2. często styki śniedzieją i odpisnając i wpinając lekko je uczyściłeś...

teraz każdy czyści styki przy sądzie licząc na cudowną odmiane :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82
I jak ? u kogoś jeszcze coś sie poprawiło czy tylko jedna P11 ożyła po tym zabiegu?

Z niecierpliwością czekam na opinie.... :P

 

Pozdrawiam

Ja na nic nie czekam, idę odpinać wszystko i podpinać na nowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idac dalej tym tropem mozna sciagnac i zalozyc kola liczac na poprawe trakcji , komfort jazdy , mniejszy promien skretu itp ;) , mozna tez zdemontowac i zalozyc zbiornik paliwa liczac na zmniejszenie spalania itd.itp. :D Gdybys komus cos takiego sie poprawilo to prosze dac znac na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idac dalej tym tropem mozna sciagnac i zalozyc kola liczac na poprawe trakcji , komfort jazdy , mniejszy promien skretu itp ;) , mozna tez zdemontowac i zalozyc zbiornik paliwa liczac na zmniejszenie spalania itd.itp. :D Gdybys komus cos takiego sie poprawilo to prosze dac znac na forum.

 

HeHe....Darku podpisuje się pod tym co napisałeś.... ale poczekajmy aż ktoś sprawdzi czy z tymi stykami to naprawde działa... ;) sam jestem ciekaw wyników prób jakie będą robione przez kolegów na Nissanach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28Darek, mylny trop, albo złe porównanie - wiadomo, że dobry styk elektryczny = lepsza przewodność, mniejszy opór... dużo by wymieniać, więc porównanie do zdejmowania kół (notabene np. ściągnąć i ponownie wyważyć - pewnie i trakcja się polepszy) jest niewłaściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...