Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Porada w sprawie dojazdowki


Gość Adyjan

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o drobną podpowiedz. Mam w tej chwili komplet opon 215 55 R16.

Na zime tez mam takich samych rozmiarów.

 

Ponieważ założyłem gaz szukam dojazdówki do Maximy. Trochę czytałem ale i tak się gubię.

 

Znalazłem gościa który ma za 200zł ale mówi ze są mniejsze i że to nic bo szkoda przepłacac. Tłumaczył mi że ten rozmiar co chce kosztowałby az 250zł. Ze auto nie przechyli sie tylko da sobie z tym radę.

 

1. Czy to dobry pomysl? Jaka w takim razie powinna byc wielkosc takiej dojazdówki?

 

2.Czy to jest dobra cena czy moze ktos wie gdzie szukac taniej?

 

3.Czy to jest dojazdówka właśnie do Maximy czy inne koła tez moga pasowac od innych aut o podobnej srednicy.

 

4. Z innej beczki - przy tych rozmiarach kół licznik prędkości pokazuje mi zawsze że jade szybciej jakies 10 km/h niz pokazuje GPS...

 

 

NIssan Maxima 2001 Qx 3 litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony mozesz przeliczyc w/g : http://www.ostragorka.eu.org/~swietokrzyska/opony.html

lub paru innych stronek podanych w innych dzialach forum

Co do GPS to moja maxi tak samo pokazuje o 10 wiecej, sprawdzalem tez pare innych autek i powyzej 50-60 kazdo oszukiwalo (wiecej pokazywal licznik niz GPS) ale to chyba specjalnie tak robia.

 

Osobiscie nie woze dojazdowki liczne na to ze nawet w trasie zamowic taksowke pojechac do wulkanizatora zrobic kolo i wrocic spokojnie zmiesci sie w 200zl. Jedyne co bym zyskal to pewnie troszke czasu. (pewnie kiedys zycie to zweryfikuje :) - wkurza mnie to latajace kolo w bagazniku :( a jadac daleko wole zabrac normalne kolo zapasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Osobiscie nie woze dojazdowki liczne na to ze nawet w trasie zamowic taksowke pojechac do wulkanizatora zrobic kolo i wrocic spokojnie zmiesci sie w 200zl. Jedyne co bym zyskal to pewnie troszke czasu. (pewnie kiedys zycie to zweryfikuje - wkurza mnie to latajace kolo w bagazniku a jadac daleko wole zabrac normalne kolo zapasowe.

 

-----------------------------

Święta racja, dojazdówka jest bez sensu. Poza tym można jeszcze zabrać taki środek w sprayu

 

pozdr.

psubrat

Czarna Mambaxima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje koło zapasowe leży w garażu :D

a wybierając na co dzień między dojazdówką a sprejem do dopompowywania przebitego kola wybrałem dwa spreje po 15 zł

a koło zabieram tylko w trasę powyżej 300km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie woze dojazdowki
Moje koło zapasowe leży w garażu

a wybierając na co dzień między dojazdówką a sprejem do dopompowywania przebitego kola wybrałem dwa spreje po 15 zł

Przetrenowałem to. Mniej kg, to lepszy ciąg - fakt. Ale stało się i jak złapałem gumę, to w warsztacie usłyszałem: tego kleju - ze spreju - to my nie usuniemy... Rezultat: nowa prawie opona na śmietnik :)

 

Ps. Sprej był polecany przez speców z Auto - moto - świat... Kosztował ok. 10 PLN. A może trafiłem na warsztat firmy " Łamagi "? Do dzisiaj nie wiem, co warte są te spreje, he he, więc wożę koło zapasowe. Ciekawy jestem Waszych opinii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...