Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

MAP sensor w GA14DE


Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

koledzy czy może mi ktoś z Was podpowiedzieć w którym miejscu znajduje się czujnik MAP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ok . Pytanie ma związek z ... instalacją gazową (sekwencja). Mam instalkę KME Diego, w której jest MAP sensor. Tylko zastanawiam się gdzie jest najlepsze miejsce w kolektorze dolotowym dla wwiercenia króćca dla tego czujnika. Spotkałem się z opinią, że najlepiej to w pobliżu miejsca, gdzie zamontowany jest "fabryczny" MAP. U mnie króciec MAP'a od instalki gazowej został wwiercony c.a. 5-6 cm na prawo od gardzieli przepustnicy, tam kolektor ma płaską powierzchnię i łatwo go było w tym miejscu umieścić. Zdaje się że jest to poprawne rozwiązanie, ale może istnieje lepsze?

n15_krk może masz jakieś sugestie w tym temacie ???

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek niestety nie znam sie na instalacjach gazowych, ale wiem ze MAP musi byc umieszczony pod przepustnica bo zczytuje wartosci podcisnienia. Po prawej stronie kolektora (patrzac od przodu na silnik) sa 2 krocce, jeden jest do EGRu i zwykle jest juz zaslepiony. Ew mozna sprobowac tam, sa jeszcze dwa gwinty zakrecone sroba imbusowa po obu stronach ujscia przepustnicy, ale jesli zamontowales i wszystko jest ok to zycze bezawaryjej i taniej jazdy:)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...