Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czym wyczyścic przepływkę?


Gość Radkiewicz Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Norma ponoć to 1,9-2,3

 

Nie bardzo rozumiem o co tu chodzi :)

 

A co do pytania z tematu to przeplywke najlepiej wczyscic preparatem do mycia gaznikow. Jest cos takiego w sprayu, kosztuje ok 25 PLN.

Niech ci nie przyjdzie do glowy czasem pryskac WD40 :)

 

Jak poszukasz na forum to byl temat z linkiem do strony gdzie pokazywali jak myc przeplywke chyba zdaje sie w Fordzie Probe, tam ladnie opisane wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to są dwa rodzaje przepływek i jedne można myć, a drugich nie - tylko sprężone powietrze. Zamiast płyny do czyszczenia gaźników polecam benzynę ekstrakcyjną lub inny szybko odparowujący płyn, który nie zostawia nalotu - mechanik mi tak robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to są dwa rodzaje przepływek i jedne można myć, a drugich nie - tylko sprężone powietrze. Zamiast płyny do czyszczenia gaźników polecam benzynę ekstrakcyjną lub inny szybko odparowujący płyn, który nie zostawia nalotu - mechanik mi tak robił.

 

jak poznać które można myć a powietrze a które nie?i i po ilu tysiach to trzeba robić?czy w ogóle trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba dosc latwo - wykrec circa 3sruby zeby wyjac czujnik i zobacz czy jest brudny ;) lub chyba mozna rezystancje sprawdzic ale tu do konca nie wiem - trzebaby w serwisowce sprawdzic.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz poszukać na forum które czyścić, a które nie. Są na "ciepły" czy "gorący" drut, a inne jak np. moja to kawałek plastiku. Najlepiej podjechać do jakiegoś mechaniora - elektryka i niech sprawdzi napięcie i jak wykręcisz te 3 śruby o których pisał przedmówca, tylko to też w warsztacie, bo tam są nietypowe śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 śruby o których pisał przedmówca, tylko to też w warsztacie, bo tam są nietypowe śruby

qrcze - moze sa rozne wersje ale u mnie byly 3 srubki typu srubka (wlasnie zlozylem przepustnice do kupy).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...