Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z prędkościomierzem i licznikiem kilometrów.


Gość artfather6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość artfather6

Witam,

Mam problem z prędkościomierzem w Almerze N15 z 1997 roku. Przejawia się to tym, że po przejechaniu jednym ciągiem większej ilości kilometrów (na początku ponad 100 km, teraz to już po 20 km) zacina się prędkościomierz - tzn. zatrzymuje się wskazówka prędkościomierza i licznik przjechanych kilometrów (ciężko z takim prędkościomierzem dostosowywać się do ograniczeń prędkości :D ). Problem znika gdy wyłącze silnik na minimum 5 minut. Czy ktoś miał podobny problem lub wie co będę miał do zrobienie w Almerce.

 

Pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lifcie czyli z elektronicznym wyswietlaczem napewno jest elektroniczny czujnik ( ja tak mam ) modele po 1998 roku a w poprzednich nie wiem jak jest czy linka czy elektronika

 

[ Dodano: Wto 19 Cze, 2007 20:12 ]

Cytat z ksiąki sam naprawiam....

Czujnik prędkości pojazdu

Czujnikiem prędkości pojazdu jest czujnik indukcyjny

zamontowany na złączu napędu prędkościomierza

w obudowie sprzęgła mechanicznej

skrzynki przekładniowej lub w przekładni hydrokinetycznej

automatycznej skrzynki przekładniowej.

Wytwarza on sygnał prostokątny o amplitudzie

5 V i częstotliwości proporcjonalnej do

prędkości jazdy. Sygnał ten jest przekazywany

przez styk „32" do elektronicznego urządzenia

sterującego.

Oznaczenie barwne złącza: szare.

Rezystancja między stykami czujnika: 250 Q.

 

 

czyli możliwe że jakis przewód lub styk moze nie łączyć i dlatego takie głupoty sie dzieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość artfather6
czyli możliwe że jakis przewód lub styk moze nie łączyć i dlatego takie głupoty sie dzieją

 

Dzięki za radę. Zrobię tak jak mówisz i zobaczymy co to da. Dodatkowo dzwoniłem do elektryka polecanego na forum i powiedział, że trudno będzie w 100% określić co się popsuło (usterka zdaża sie po przejechaniu większej ilości km). Poradził abym na początek wymienił zegary - chyba jednak poczekam aż całkiem sie wskazania posypią.

 

Pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli znasz sie na elektronice to rozbiez zegary i tam masz kondensatory każdy zegar je ma, ciebie będą interesować tylko te duże po jednym jest w zegarze a reszta są mniejsze niepamiętam dokładnie ale chyba 1000uf/25volt wymień je , jesli to niepomoże to mogą być te mniejsze któryś z tych jeśli one będą dobre to napewno nie zegary i niema w nich zadnych linek, ten problem wystepuje w tych almerach sam miałem ten problem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...