Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Drgająca wskazówka prędkościomierza


Bart-qlka2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od niedawna jestem posiadaczem Primery P11.144 w wersji kombi z silnikiem 2,0TD i mam pewien problem. Po włączeniu zapłonu wskazówka prędkościomierza kieruje się w stronę zera i drga jakiś czas. Dopiero po ustaniu drgań w samochodzie idzie do góry wskaźnik paliwa oraz,jeżeli silnik jest włączony, obrotomierz. Przy wyłączaniu zapłonu dzieje się to samo. Wskazówka opada do zera "obijając się" o zero przez kilka-kilkanaście sekund.

Jeżeli ktoś coś wie na ten temat prosiłbym o jakieś informacje czy to jest normalne czy jest to jakaś usterka.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Bart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Primerkę P11 2.0 TD sedana i też mam coś podobnego, ale mechanik powiedział że to normalne przy tym silniku, że czasem w drgania wpada - cokolwiek to miało oznaczać ... chyba muszę mechanika zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym ze moja robi to za każdym razem przy włączaniu i wyłączaniu zapłonu. Ael słyszałem od gościa gdzie serwisowali nissany że to się w tych samochodach zdarzało więc chyba coś fabrycznie musiało z tym być. Jakiś gość zajmujący się elektroniką w samochodach mówił że powodem czegoś takiego może być nawet odpięcie akumulatora. Ważne że nic się z tym nie dzieje, przynjamniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja jeszcze tydz temu nie miałem tego problemu, ale po sypnięciu się czujnika położenia wału, i spaleniu sterownika silnika, wyhełtałem aku i w końcu został hol. Już wtedy zaczęła ta wskaz. głupieć. po naprawie uszkodzeń elektroniki, wskazówce tak już zostało i jeszcze zamiast startować od zera km/h to ustawia się na pięciu km/h. czy ktoś może wie co się uszkodziło , gdzie szukać :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik tak po prostu spalił się po uszkodzeniu czujnika położenia wału? Hmm ciekawe.

Moja wskazówka startuje od różnych wartości bo po tym "obijaniu się" o zero zatrzymuje się w położeniu 0-5 km/h jak się jej spodoba. Ale problemu z tym nie ma bo po tym wariactwie podczas jazdy jest ok. Napisz jak u Ciebie, czy wskazówka wariuje cały czas czy tak jak u mnie przy starcie i wyłączaniu zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak u Ciebie, czy wskazówka wariuje cały czas czy tak jak u mnie przy starcie i wyłączaniu zapłonu.

 

też tylko przy starcie i wyłączaniu... sterownik się spalił bo prawdopodobnie był grzebany jeszcze w holandii, włożyli do niego jakiś nieorginalny ukł scalony który nie wytrzymał przepięcia z tego czujnika. Szpec z autotronika włożył oryginał nówkę (scalak i czujnik) i zrobił jeszcze jakieś zabezpieczenie, żeby sytuacja się nie powtórzyła.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku podejrzewałem że może dlatego tak głupieje bo ktoś nieumiejętnie kręcił licznik tj. przestawiał komputer ale ponoć takie coś się zdarza w tych autach.

Nawiasem mówiąc to mam podejrzenia że u mnie był licznik zmieniany i mam kombinowany przebieg. Podobno przebieg siedzi w liczniku a czy w komputerze też to nie wiem. Bo jeżeli w komputerze siedzi oryginalny przebieg to pewnie da się go jakoś na licznik przywołać chociaż nie wiem czy warto ;) .

Czy w TD występowały liczniki obu typów tj. z komputerem i bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Radkiewicz Krzysztof

Witam. u mnie także wariuje wskazówka--

tzn. wskazuje o 10 km/h za dużo, poza tym gdy wyłącze silnik-przez około 4 sekundy drga jeszcze, co to może być?

jakiś czujnik ,złącze -gdzie go szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam! U mnie całkowicie przestał działac predkosciomierz, co moze byc tego powodem, czy mógł sie spalic jakis przekaźnik? jak ktos cos wie na ten temar to prosił bym o podpowiedź gdzie szukac przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Krzysztof1

Witam!

Od niedawna jestem posiadaczem Primery P11.144 w wersji kombi z silnikiem 2,0TD i mam pewien problem. Po włączeniu zapłonu wskazówka prędkościomierza kieruje się w stronę zera i drga jakiś czas. Dopiero po ustaniu drgań w samochodzie idzie do góry wskaźnik paliwa oraz,jeżeli silnik jest włączony, obrotomierz. Przy wyłączaniu zapłonu dzieje się to samo. Wskazówka opada do zera "obijając się" o zero przez kilka-kilkanaście sekund.

Jeżeli ktoś coś wie na ten temat prosiłbym o jakieś informacje czy to jest normalne czy jest to jakaś usterka.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Bart.

 

Pojawił mi się podobny problem. czy ktoś zna przyczynę oraz jak taką usterkę usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej nysce takie objawy nie występują. Po włączeniu zapłonu tylko wskazówka od paliwa idzie na swoje miejsce. Po uruchomieniu silnika startuje obrotomierz no i w miarę rozgrzewania silnika wskaźnik temperatury. Prędkościomierz startuje gdy auto rusza z miejsca. Przy wyłączonym zapłonie obrotomierz i prędkościomierz pokazują zero. Na forum czytałem że problemy z działaniem wskazówek pojawiają się najczęściej po niefachowym korygowaniu przebiegu auta. W P11 przebieg jest zapisany w pamięci wewnętrznej zegarów. Całkowite uszkodzenie kości pamięci objawia się zerowaniem zegarka i dziennego przebiegu po wyłączeniu zapłonu. Aha,wszystkie wskazówki są sterowane elektrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam podobny problem ale troche w wiekszesz skali. Wskazowka od predkosciomierza lubi przywariowac. Lubi skskac od kilkadziesiat wartosci wyzej niz powinna wskazywac. Lub czasem nawet na wlaczonym zaploniem zamyka 'budzik' i wraca do zera i znowu skacze gdziesz pod 100 km/h. Czy jest za to odpowiedzialny jakis czujnik?? Prosze o pomoc :)


P.S
Pacjent to P11 97 2.0 TD
Licznik nie byl korygoway, bynajmniej przezemnie, (uzytkuje samochod ponad rok).

Edytowane przez Navstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób test zegarów:
1. Kluczyk w stacyjce w pozycji LOCK
2. Wcisnąć i przytrzymać przyciski zerowania kilometrów i regulacji podświetlenia zegarów
3. Przekręcić kluczyk w pozycję ON
4. Puścić przyciski
5. Naciskając przycisk zerowania licznika kilometrów dochodzimy do momentu testu zegarów.
 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co regulacji  podświetlenia?

Przytrzymuje się oba przyciski tylko na liczniku, czyli od resetu kilometrów i ustawienia zegara. I po włączeniu zapłonu licznik wchodzi w tryb testowy, testy przełącza się manetką.

Tak działa to u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co regulacji  podświetlenia?

Przytrzymuje się oba przyciski tylko na liczniku, czyli od resetu kilometrów i ustawienia zegara. I po włączeniu zapłonu licznik wchodzi w tryb testowy, testy przełącza się manetką.

Tak działa to u mnie.

 

U mnie też, tym bardziej że nie mam regulacji podświetlenia :)

 

Jak test wyjdzie ok to mogą być chwilowe problemy na stykach, które akurat na teście nie muszą wyjść. Tak czy tak, warto wymontować zegary i poprawić wszystkie luty - raczej na 100% pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Test przeprowadzony kilkukrotnie, wynik pozytywny :) Jedynie wskazowka od temp. oleju nie brala udzialu w tescie, ale nie o nia tu chodzi :P


Mowicie, ze styki? Juz zaczynalem sie obawiac, ze abs niedlugo siadzie :/
Dziki za rade :)



Mieliscie racje, bylo troche zanieczyszczen w kostce, teraz wszystko ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w rezultacie pomogła wymiana licznika - teraz działa bez problemu - no i doszedł komputer z tym że spalanie jakie pokazuje to science fiction.

Wie ktoś od czego to zależy co pokazuje komp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...