Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

podgrzewane lusterka


Andrzej330
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któryś z forumowiczów ma w Serence podgrzewane lusterka? Jeśli tak mam pytanie. O jakich wymiarach znajduje się tam wkład? Czy jest on założony na papier (z tyłu lusterko podklejone jest papierem) pod plastikiem mocującym lusterko czy bezpośrednio na lustro? Czy może ktoś to sprawdzić i ewentualnie zrobić fotkę. Mamy na tyle szczęście, że lustro jest na zaczepach (bardzo łatwo je zdjąć) a nie klejone. Planuję zrobić sobie podgrzewane, ale nie chcę spartolić roboty. I jeszcze jedno pytanie, jak jest to podłączone? Czy razem z tylną szybą i czy jest jakieś zabezpieczenie przed przegrzaniem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie, ale nie tak samo, dlatego wolę się zapytać.

 

[ Dodano: Sro 27 Cze, 2007 17:19 ]

Czy nikt z szanownych forumowiczów nie ma podgrzewanych lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

kolego mam u siebie elktryczne lusterka z podgrzewaniem,jest osobny panelik z lewej strony pod kierownicą niezależny układ elektryczny steruje lusterkami i osobny przełącznik na podgrzewanie zrobię foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że podgrzewanie lusterek jest razem z tylną szybą. Jednak wygodniejsze jest rozwiązanie z osobnym sterowaniem. Powiedz mi czy przełącznik jest z jakimś przekaźnikiem czy jest to tylko zwykły. Jeśli tylko włącznik, to czy na ogrzewanie lusterek jest oddzielny przekaźnik czy podłączony jest pod przekaźnik ogrzewania tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam13.

Montaż mat grzewczych zakończony. Trochę długo to trwało, bo robiłem na raty. Trochę brak czasu. Niestety nie mogłem dorwać mat na całe lusterko, więc zakupiłem na Allegro maty GB15S. Na długość są dobre, natomiast jeśli chodzi o szerokość to troszkę im brakuje (po ok. 1,5 cm. z każdej strony). Oryginalnych dostać nie można, a kupno całego lusterka z matami to za duży wydatek. Chyba, że ktoś zrobi na zamówienie. Koszt to 20,50 zł. wraz z przesyłką. I to cały wydatek. Przewody ,konektory znalazłem, więc nie musiałem kupować. Pozostaje tylko własna praca. Najdłużej schodzi z wyczyszczeniem lusterka od wewnątrz (ok. 40 min. na jedno). Ciężko schodzi klej i papier. Można kupić jakiś preparat, ale poco dodatkowe koszty. Ja użyłem spirytusu kosmetycznego mojej żony. :D Samo zdjęcie lusterka to chwila moment (jest na zaczepach więc nie trzeba używać suszarki). Później montaż mat, konektorów, przewodów do maty i przeciągnięcie ich w okolicy skrzynki bezpieczników (ja odkręciłem lusterka aby było łatwiej) oraz składanie. Ze względu na to, że nie mam oryginalnego włącznika podgrzewania jak Adam13, więc podłączyłem je do ogrzewania tylnej szyby. Będą włączały się razem. Może zdobędę kiedyś cały panel sterowania i podgrzewania albo chociażby oryginalny włącznik chociażby ogrzewania tylnej szyby i przerobię na oddzielne włączanie. Jak działa napiszę później, ponieważ jest teraz dość ciepło i przekaźnik szybko wyłącza mi podgrzewanie. Czy zda egzamin sprawdzę dopiero jak przyjdą mrozy.

Adam13 mam jeszcze jedną prośbę. Gdzie idą przewody z panelu podgrzewania lusterek. Chodzi mi oto czy ogrzewanie lusterek jest sterowane przez ten sam przekaźnik i czy zabezpiecza je ten sam bezpiecznik (ostatni przekaźnik i ostatni bezpiecznik 20A na dole w skrzynce bezpieczników).

 

[ Dodano: Nie 07 Paź, 2007 21:40 ]

Używałem już wielokrotnie. Działają bezbłędnie. Polecam zrobić, koszt niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no właśnie dorwałem taki panel lusterka mam oryginalnie z siatka tylko teraz pytanie - grubość kabli chyba musi być odpowiednia żeby sie nie sfajczyły no jakiś przekaźnik albo termostat bo same sie nie wyłączą tak miałem w punto jak mi przerobili to było osobno podgrzewanie lusterek z tylna szyba. A ponadto mechanik co mi to przerabiał skarżył sie ze mu sie kable zaczęły fajczyć, to założył takie jak od instalacji domowej :D w sumie było git tylko trzeba było pamiętać o wyłączeniu ogrzewania lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za taki panel? Nie masz jeszcze jednego.

Kabel wystarczy taki jak idzie do tylnej szyby. Przekaźnik także podobny. Kwestia podłączenia do panelu i przekaźnika.

Mechanik trochę przesadził. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie odkryłem że w mojej syrence są podgrzewane lusterka działają razem z tylną szybą i jest to wykonanie fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bingo :one:

Fabryczne powiadasz ... :) Czy aby napewno?

No to mamy dwa sposoby moztażu. :galy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pewnie jak ma Adam13:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/797a0a94724c8210.html

Także co najmniej dziwi mnie fabryczny jak twierdzi Hieronim sposób montażu u niego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż podgrzewania mam fabryczny .Niema w moim aucie dodatkowego przekażnika, podgrzewana jest cała powierzchnia lusterka, kable są elegancko poprowadzone.Poprzedni właściciel nic nie robił w tym samochodzie i nie wierze by majstrowali w nim wcześniejsi niemieccy właściciele.Nie ma dwóch takich samych seren :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za taki panel? Nie masz jeszcze jednego.

Kabel wystarczy taki jak idzie do tylnej szyby. Przekaźnik także podobny. Kwestia podłączenia do panelu i przekaźnika.

Mechanik trochę przesadził. :)

 

Dostałem za 150,- złocisza na szrocie w Poznaniu kolo giełdy samochodowej w AutoJapan zaraz obok żwirowni . Jeszcze jednego nie mam ale chyba niebendzie mi sie chciało kombinować z tym panelem tylko podloncze bezpośrednio do tylnej szyby. Jak chcesz to ci odsprzedam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podpiąć pod temat. Co prawda nie mam podgrzewanych lusterek, ale mam ich elektryczną regulację. I niestety działa ona tylko w jednym lusterku i tylko w jednej płaszczyźnie (góra-dół). Co warto sprawdzić aby to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo sprawdż przełącznik sterujący lusterkami. Oczyść styki jakimś preparatem np.izopropanol albo wd 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podpiąć pod temat. Co prawda nie mam podgrzewanych lusterek, ale mam ich elektryczną regulację. I niestety działa ona tylko w jednym lusterku i tylko w jednej płaszczyźnie (góra-dół). Co warto sprawdzić aby to naprawić?

Tak jak pisze Hieronim urządzenie sterujące lusterkami. Oczyść styki i przesmaruj. Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...