Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

STEROWANIE SZYB, TYRYSTOR, CB-radio


Gość Mirenty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono!!

Chciałbym lekko zaingerowac w układ elektryczny mojego Tino.

 

1.

Po pierwsze to chciałbym zmienić zasilanie sterowanie szyb tak by działały już po ustawienie kluczyka w pozycję ACC. Dlatego prosiłbym bym wskazówki, gdzie znajduję się kabel zasilający cały układ i gdzie go najlepiej podpiąć by zbytnio nie obciążyc juz istniejącego obwodu.

 

2.

Poza tym zgodnie z artykułem z jakiegoś z poprzednich numerów gazety MOTOR chciałbym zabezpieczyć lepiej auto przed kradzieżą wstawiając tyrystor w którys z układów sterujących silnikiem.

Jest to proste urządzenie, znane elektronikom które zamyka obwód tylko wtedy gdy podłączomy do niego zasilanie i tak np. jak to było opisane w artykule załączy układ zasilanie pompki paliwa, tylko wtedy gdy podczas włączania zapłonu (lub po jego włączeniu) bedzie na chwilę załączone ogrzewanie tylnej szyby.

Ja mam jednak silnik 2.2 Di i myślałem o zabezpieczeniu w ten sposób obwodu zasilania zaworu odcinającego. Jednak niestety niewiem gdzie są poprowadzone wiązki kabli.

 

3.

Planuje także zamontować CB-radio, zasilanie podłącze tak by działało tylko z kluczykiem na ACC, ale nie mam koncepcji gdzie je zamontować. Nie bardzo pasuje mi pomysł miedzy fotelami.

Nie chcę też anteny na magnes by sie plątać z kablem przy wkładaniu go do bagażnika, chciałbym zamontować na "dzwonek" do górnej części tylnej klapy.

Niech może ktoś pochwali jak to rozwiązał u siebie, którędy puścił kabel antenowy i jaka była jego długość.

 

Bede wdzięczny za wszelkie wskazówki ułatwiające mi wykonanie tych przeróbek lub może ktoś ma inne pomysły??!!

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono!!

 

3.

Planuje także zamontować CB-radio, zasilanie podłącze tak by działało tylko z kluczykiem na ACC, ale nie mam koncepcji gdzie je zamontować. Nie bardzo pasuje mi pomysł miedzy fotelami.

Nie chcę też anteny na magnes by sie plątać z kablem przy wkładaniu go do bagażnika, chciałbym zamontować na "dzwonek" do górnej części tylnej klapy.

Niech może ktoś pochwali jak to rozwiązał u siebie, którędy puścił kabel antenowy i jaka była jego długość.

 

Bede wdzięczny za wszelkie wskazówki ułatwiające mi wykonanie tych przeróbek lub może ktoś ma inne pomysły??!!

Pozdrawiam!!

 

ja mam tak

DSC03381.jpg

antena IC Hustler montowana na dachu na magnesie, kabel 5m puszczony pod wykladzina bagaznika, pod siedzeniem i potem do tunelu srodkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nikt nie powinien się głowić nad czymś co juz ktos inny wymyślił!!

Czy naprawde nikt nie potrafi mi powiedzieć o zasilanie zaworu odcinającego, zasilaniu szyb i nikt niema CB-radia w Almerce Tino ??!!??!!??!!??!!??!!??!!??!!??!!

:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja CI moge pokazac jak to u mnie w N15 jest z CB.

 

almera.jpg

 

almera2.jpg

 

Edit: zapomnialem, ze pierwsze zdjecie, to jeszcze z pierwszego dnia jak ja kupilem, ale antene magnesowa mam na klapie bagaznika po lewej stronie, kabel idzie przez bagaznik, a w srodku to juz sobie go jakos zakamuflujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do szyb poleciłbym jakiegoś elektryka zrobi to fachowo i za nieduże pieniądze.

Jeśli chodzi o zabezpieczenie to znam 2 niezawodne ; 1- multilock, 2. Odciecie mikrowłącznikiem pompy paliwa .

Co do Cb szczerze jeżdźe i niestety wyciągam bo bardzo chodliwy towar. To samo z anteną ( magnetyczna ).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...