Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Skaczące obroty w P10 przy jeździe na LPG :-(


Guest blank

Recommended Posts

Guest blank

Niestety nie wiem dlaczego, ale kiedy jeżdżę na elpegie to w niektórych momentach auto zaczyna wachlować obrotami, spadają i czuć że auto ma chęć zgasnąć... trzeba lekko depnąć pedał gazu żeby zapobiec zgaśnięciu silnika. Jeśli ktoś wie co to i skąd to, to proszę o pomoc... Z góry bardzo dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Guest tomciuu

Rozumiem, że mowa o wahaniu obrotów na biegu jałowym. Najlepsze rozwiązanie, założyć BLOS zamiast miksera (350-450 PLN) albo sekwencję. Inna opcja: zmiana filtra powietrza i udanie się na regulację instalacji ze zmianą filterka gazu. Rozwiązanie tymczasowe "chałupnicze": delikatne przykręcenie parownika, aby dawał mniej gazu. Na niskich obrotach nie powinno przelewać (i nie będzie wahania), ale nie powinno się jeździć wtedy powyżej 4000 RPM bo będzie uboga mieszanka, większa temperatura spalania i podobno gniazda zaworowe się wypalają.

U mnie na parowniku są chyba dwie śrubki do kręcenia "palcami". Jedna (na dole) to korek spustowy do frakcji oleistych (do zlania syfu z parownika), chodzi o tą drugą.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...