Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Swiatlo stop k11 i kilka innych


Gość uciu

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku witam bo jestem tu nowy i od dzis jestem posiadaczem Micry:-)

 

Krótko o autku : 98rok, krajowka a wiec mizerne wyposazenie i niestety 3 drzwiowka ale ogolnie autko super - jak na razie:-)

 

Ale wracając do tematu: podczas jazdy telepie się i hałasuje tyle światło stop - czy nie powinno tam być jakiejś uszczelki miedzy szybą a światłem? Moze to podkleić na silikonie?

 

Aha, nie świeci mi też kontrolka świateł - jest tam zaroweczka do wymienienia? Jak zdemontowac zegary?

 

Jedyne co mnie jeszcze zastanawia to dzwiek silnika po zapaleniu jak jest zimny. Słychac cykliczny dziwny dzwiek, ktory po ok 4minutach ustaje.

 

Dziękuje za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między światłem stop a szybą nie ma uszczelki, ale nie powinno się telepać. odkręć je i zobacz, może odkleiły się te plastiki, które trzymają je przy szybie. Możesz je podkleić na silikonie.

 

W K11 nie ma kontrolki świateł mijania. W nocy kontrolką jest podświetlenie zegarów, w dzień widać przełącznik od świateł. Jeśli nie świeci Ci kontrolka długich lub przeciwmgielnych, to zegary wystarczy odkręcić - jedyny potrzebny przyrząd to śrubokręt krzyżakowy - zresztą jest o tym temat... ;)

 

Ten dźwięk po odpaleniu to coś jakby dzwonienie? Jeśli tak i na pewno dochodzi z silnika (a nie np spod spodu auta) to zobacz sobie temat o wymianie rozrządu (w tym drugim przypadku szukaj hasła "osłony wydechu").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje!

 

-światło stopu musze zobaczyć ale to jak będę miał więcej czasu:-)

 

-co do światłem mijania - rzeczywiscie brak tej kontrolki:-(

 

-dzwięk to jakby dzwonienie ale po chwili ustaje. Mechanik mowil ze to moze byc rozrzad ale to normalne. Po prostu łańcuszek musi się naciągnąć i wtedy dzwięk ustępuje. Aha i dzieje się tak tylko na zimnym silniku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
-co do światłem mijania - rzeczywiscie brak tej kontrolki:-(

Tak. Ja w żadnym NISSANie jej nie widziałem.

 

dzwięk to jakby dzwonienie ale po chwili ustaje. Mechanik mowil ze to moze byc rozrzad ale to normalne. Po prostu łańcuszek musi się naciągnąć i wtedy dzwięk ustępuje. Aha i dzieje się tak tylko na zimnym silniku.

Normalne jest jak hałasuje przez max.2 sekundy a nie 4 minuty.

Jak hałasuje tak długo to zachęcam do przejżenia tematu o diagnostyce i naprawie rozrządu - jest wsród przyklejonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...