Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Poszukiwany pasjonat Maximy z Trojmiasta i okolic majstrujac


Gość pikachu96

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pikachu96

Witam ! Poszukuje osoby z trojmiasta ktora posiada doswiadczenie w naprawach nissana Maximy najlepiej wersja A32 z 1994-1999. Oczywiscie sam oferuje swoja pomoc chociaz mam niewielkie doswiadczenie. Chcialbym sam to co jest mozliwe naprawiac bo ceny czesci w polaczeniu z gaza mnie przerazaja. Nie mam niestety garazu z kanalem. Wiec jesli ktos jest w poblizu i ma warunki do pomajstrowania zchecia nawiaze kontakt i wymienie doswiadczenia co 2 glowy i 4 rak to nie ... Czeka mnie zmiana sprzegla oraz mam problem z biegami 1io 2 strasznei ciezko wchodza na trasie sie nawet zablokowaly ale udalo sei je rozjezdzic dosc brutalnie i teraz wchodza ale boje sei ze do czasu .. Nie wiem co na to poradzic... i nie wiem czy zamiana oleju w skrzyni, tarczy docisku i lozyska zalatwi sprawe .. Sam z checia pomooge przy naprawie by sie czegos nauczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz ci mowie ze wymiana samego sprzegla nie pomoze.

mnie tez sie raz maxi zaciela na 2ce. mimo ze lewarwek byl na luzie i lata w kazda strone samochud jechal do przodu po puszc zeniu sprzegla. Mechanizm ktory zmienia begi sie zacina. Mowie odrazu ze czesci sa drogie. Bo jak robisz jedynke to musisz zrobic dwujke (maja wspolny synchronizator) to samo 3 i 4. Jak chcesz mam rozpiske dokladnie jak sie rozbiera i sklada skrzynie do maximy.

Wymiana sprzegla to bajka w maximie, przy odpowiednich narzedziach to jakies 3 godz roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pikachu96

Ja mam po angielsku ksiazke napraw serwisowke wiec tam sa rozne opisy jesli masz cos fajniejszego to bylbym wdzieczny. Mozesz mi napisac jakie narzedzia sa niezbedne i czym mozna je zastapic ? bo chce przed grzebaniem skompletowac wszystkie a wiem ze nie trzeba kupowac tego wszystkiego ze mozna sobie narzedzia skombinowac, np do centrowania tarczy sprzegla mozna uzyc albo wal zapasowy albo ostatecznie zrobic tulejke o odpowiednich wymiarach itp... bo niestac mnie na wszystkie narzedzia. Co myslisz o wymianie calej skrzyni ? Wymiana skrzyni nie powinna byc chyba za bardzo trudna. Dzieki tak wogole za odpowiedz jestes tu kultowa postacia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie na wymiane calej skrzyni zdecydowalbym sie w ostatecznosci, chyba ze znajdziesz z pewnego zrodla skrzynie ale to raczej trudne lub nawet bardzo trudne. Wolalbym kase wsadzic w remont przynajmniej wiedzialbym co w srodku siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim sie zdecydujesz na cala skrzynie rozbierz stara i zobacz co w niej jest rozwalone. Po co masz kupowac inna (uzywana) jesli sie okaze ze po pol roku tez sie rozsypie.

Skrzyni sam w domu nie rozbierzesz. Musisz miec prase conajmniej o nacisku 12 ton aby zdjac biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...