Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

same radosci z ta almera:[


Gość MHUalmera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MHUalmera

z powodu skonczenia sie benzyny w baku wysiadla mi pompa paliwa, pompa zostala wymieniona i samochod odpala i jezdzi, ale

jezdzi tak jakby chcial a nie mogl bo na 4 i 5 biegu nie ma wiecej niz 2,5 tys obrotow i jak dolozy mu sie pedal gazu do podlogi to dławi sie

komputer pokazuje blad silnika (kontrolka sie zapala) i zapisuje w rejestrze bledow " zla mieszanka paliwa" krotko opisujac to poprostu samochod nie ma mocy, zbiera sie jak micra 1.0 a nie almera 1.8

co moze nie grac w niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką pompę paliwa kupiłeś wogóle???? chodzi mi o to czy to była używka i czy konkretnie do tegoż samochodu właśnie!!

 

nie jest to być może złoty środek ale spróbój zrobić reset komputera (odepnij klemy z akumulatora na kilka godzin potem odpal autko niech sobie pochodzi do momentu załączenia wentylatora chłodnicy)

jak to nie pomoże czego nie obiecuję to chyba tylko serwis :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa zostala wymieniona

Witam

Miałem okazję rozmawiać z przedstawicielami Boscha, producenta elektrycznych pomp paliwa do Almer i dowiedziałem się, że pompę paliwa należy dobierać wg oznaczeń wynikających z numeru VIN samochodu, gdyż w trakcie produkcji tego modelu wprowadzane były liczne zmiany, o których producent auta oficjalnie nie informował. Zmiany dotyczyły między innymi układu paliwowego. Dla przykładu mogę podać, iż do zasilania benzynowych silników Almer po FL do sierpnia 2003 roku stosowana była zespolona pompa elektryczna Bosch o oznaczeniu 0580 313 120 ( oznaczenie Nissana 17040BN800 ), a po sierpniu 2003 roku stosowana jest pompa 0580 314 063 ( oznaczenie Nissana 17040BN805 ) i pompy te nie są zamiennikami. Różnią się nie tylko uzyskiwanymi ciśnieniami, ale przede wszystkim wydajnością i są dopasowane do całego układu wtryskowego. To tak w kwestii wyjaśnienia. Najbardziej bezpiecznym i uzasadnionym, przed decyzją o zakupie pompy wydaje się w tej sytuacji kontakt ( nawet telefoniczny ) z ASO i ustalenie tam, na podstawie numeru VIN naszego samochodu, oznaczeń zastosowanej w nim benzynowej pompy paliwowej. Tak więc przy wymianie elektrycznej pompy paliwa zalecam szczególną ostrożność w szukaniu i ewentualnym stosowaniu zamienników. Można ponieść nawet spore koszty i nie uzyskać oczekiwanego efektu.

To tyle. Pozdrawiam :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...