Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup Almery N16


Gość bea
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość suchy12345

Witam, ja jestem od niedawna posiadaczem almery z silnikiem 2,2 DI i jestem z niego bardzo zadowolony, jak już miał bym wybierać pomiedzy silnikiem 1,5 a 1,8 to wybrał bym na pewno 1,8 :) jak ja kupowałem to sprawdzałem stan techniczny i czy nie były cofane kilometry a no i oczywiście czy nie był po żadnym wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłącznie 1,5 ale DCI (ewentualnie 2,2 dci)

A 2.2 Di to zło ? ;)

 

Bez nerwów. :D Może kolega miał na myśli właśnie 2.2 Di, bo 2.2 dCi w Almerze ciężko znaleźć. Trzeba ciągnąc od Szwabów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleżanka pyta na co zwrócić uwage a wy o silnik się kłócicie a więc ja mam taką almerke 2.2 Di polecam ten silnik jak najbardziej ale jak koleżanka chce benzynówke myśle że 1.8 jest dynamiczną jednostką ! Ale jak koleżance zależy na tylko i wyłącznie spokojnej jaździe z nie za wielkim spalanie to i 1.5 starczy.

Na co zwrócić uwage :

1. tylnią klape dokładnie obejrzeć czy tam jakaś rdzewka się nie pojawia (przy samej szybie)

2. Autko przebadać na geometrii osi czy nie była bita tego idealnie naprawić się nie da a pewność jest.

3. no i standardy rok produkcji po szybach czy wymieniana nie byłą któraś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłącznie 1,5 ale DCI (ewentualnie 2,2 dci)

A 2.2 Di to zło ? ;)

 

Bez nerwów. :D Może kolega miał na myśli właśnie 2.2 Di, bo 2.2 dCi w Almerze ciężko znaleźć. Trzeba ciągnąc od Szwabów.

 

Ja się tam wcale nie denerwuję ;) Swoją drogą moje 2.2 Di też było ściągnięte z Niemiec :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planowałam kupić 2,2 ale skończyło sie na 1,5 benzyna. Z doswiadczenia wiem ze cieżo kupić jest auto dokładnie takie jak się szuka. Miałam dokładnie określony samochód jaki chciałam kupić:

 

silnik: 2,2 Di

kolor: czarny

3 dzwiowy

klima

rok: 2000 - 2001

przebieg poniżej 100 tys.

1 własciciel kupiony w salonie w polsce

 

udało mi sie spełnić poza silnikiem :) trafił mi sie 1,5 w dobrej cenie. Jestem zadowolona. Nie jest to może demon prędkości ale śmiga dobrze. Jeżeli miałabym wybierać 1,8 czy 1,5 beznyna to wybrałabym 1,5. Czemu: głównie z czynników spalania, poza tym moc nie jest bardzo odzczuwalna - nie jedno 1,8 zostawiło za moim 1,5 w tyle :)

Jedna uwagaco do 2,2: jak jest nierozgrzany jest stosunkowo głosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwagaco do 2,2: jak jest nierozgrzany jest stosunkowo głosny.

 

Tak jak niestety większość diesli. Mój 1.5 dCi też jak jest nierozgrzany potrafi być głośny. Nie na tyle, żeby rano sąsiadów budzić, ale głośniejszy, niż "na ciepło". :D;) Poza zwiększoną głośnością, są też większe wibracje. Przez to coś mi brzęczy w kabinie i za diabła nie mogę dojść co. :< ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...