Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mikser w P11 1.6 ccm


Gość tom_ek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam założony w P11 1.6 ccm mikser o średnicy wewnętrznej 32 mm a zewnętrzna to ok 90 mm

Falowały wolne obroty, na benzynie dużo spalał, na gazie jakoś szedł całkiem nieźle.

Po wyjęciu miksera wszyskie problemy z obrotami na benzynie ustąpiły.

 

Jaki założyć mikser aby auto na benzynie i gazie chodziło OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gazownika z tym co ci zakładał. Ja miałem podobnie i miałem jakąs w rurkę w zwężce taka dodatkowa rurka po wywaleniu wróciło do normy.

 

a tak na marginesie to wywal mikser i wstaw BLOS więcej w dziale LPG ( i tak pewnie przeniosą tam ten temat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - zakładaj BLOSa, nawet nie ma sie co zastanawiac. Ja mam u siebie i auto lata na LPG jak na PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka pytań do Blosa.

 

Czy w P11 1.6 można bez problemu zainstalować BLOS-a?

Czy filtr powietrza trzeba wywalić, zmienić?

Mam nowy parownik landi, czy się nada?

W ogóle jakie przeróbki należy wykonać aby to chodziło?

Czy po zamontowaniu nie wzbogaca mieszanki na benzynie jak przy mikserze?

 

Ktoś może polecić jakić warsztat w Krakowie lub okolicy który zamontuje i wyreguluje blosa.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wracając do tematu czy to jest odpowiedni MIKSER NISSAN Primera P11 ??

 

Kto ma jaki ??

http://www.nagaz.pl/foto/40.FUS.255_.jpg

jak to jest redukcja z fi 80 na 45 mm to nie chciałbym tym jeździć 2.0 zamuli jak cholera a 1.6 troszke mniej bo słabsze niestety zgadzam się jeżdziłem na Blosie i takie rzeczy jak niestabilne obr bieg jałowego brak,,,,jazda na luzie bez stresów 2 razy mi zgasł jak już filtr był zapiaszczony !!!!! Blos to wydatek ok 300 zł ale warto i warto o tym poczytać Blos też przymula bo obcina średnice dolotu ale to najlepsze wyjśćie przed 4gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ja myślałem nad blosem ale w ełku nikt nie wyreguluje mi tego...

Wydaje mi sie ze mam zły mikser. jaki bedzie dobry zeby na bp nie falowały obroty? Chyba mikser za mocno przykrywa przepływomierz. Sekwencja za droga dla mnie.

 

Mikser do primery ma mieć wymiary najmniejszy otwór ma mieć 8mm a drugi 37mm. Zamiast odwracania obcinania rury od filtra można zastosować zwęrzenie w obudowie filtra do 32mm

 

Oczywiście mowa o silniku 1.6 albo 1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...