Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Max prędkość w N-16 98 KM.


Gość rskorup1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informację o maksymalnej prędkości obrotowej silnika.

W wielu postach czytałem o zrzuceniu obrotów po osiągnięciu krytycznej prędkości obrotowej silnika.

Czy może ktoś rozwinąć temat?

Czy mogę bez problemów próbować rozpędzić Almę do maksymalnej prędkości?

Może ktoś Was poleci mi miejsce koło Warszawy gdzie można bezpiecznie rozbujać auto do 180 ? km/h. Próbuję czasami na moście Grota ale tam jest za duży ruch.

Pozdrawiam,

rskorup :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rskorup1, A powiedz, przede wszystkim jaki to silnik. Dla diesla będzie to około 5k obrotów, dla benzyny nieco więcej (jakieś 8k) i niemasz co się przejmować tym, że zatrzesz silnik. Napewno ci się to nie uda. Pamiętaj tylko, że silnik do takiej próby musi być rozgrzany inaczej odcięcie będzie następowao znacznie wcześniej. Odcięcie charakteryzuje się tym, że silnik dochodzi do jakiejś preddkości i gwałtownie spada (odcięcie paliwa od silnika) o jakieś 500 obr. i wraca po sekundzie zpowrotem do prękości granicznej i tak do momentu puszczenia pedału gazu. Taki jest to zorbione, że komp steruje pompą, żeby żaden dureń nie zatarł silnika. Możesz to sprawdzić spokojnie na każdym biegu nie musisz rozpędzać jej do maxa. Działa tak samo na jedynce i na piątce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy licznikowych 190 km/h jest około 5200-5300 obr/min. Szybciej na płaskim mi się nie udało. Natomiast odcinki wolę nie testować - są przypadki rozciągnietęgo łańcucha rozrządu w silnikach QG15 i 18 więc po co szukać guza jak gwarancja się skończyła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, odcięcie jest ochroną silnika przed rozpadnięciem się. Nikt nie mówi, ze można jeździć do odcięcia jako jazda codzienna. Pisałem tylko jaki jest mechanizm obronny systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje cudo 1,5 .Jak ww. komplet ludzi 98rumaczków!

 

[ Dodano: Wto 26 Cze, 2007 19:38 ]

ps. zrobiłem ostatnio Omege 2.0 ze świateł :/ Szczerze mówiąc byłem w szoku :D

 

[ Dodano: Wto 26 Cze, 2007 19:39 ]

Silniczek mały ale kręci...... :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły ogier Jesteś, latasz 180 z pełną załogą, wyrywasz spod świeteł z prędkością dzwięku.......... :D SUUUPER Laski się pewnie oglądają :diabel:

Tylko co na to TwóJ samochód??? Jak długo pociągnie??? :/

A inni kierowcy na drodze???

STOP WARIATOM DROGOWYM, :027: :027: :027:

pozdrawiam,

rskorup1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moją jechałem max 200 kph więcej się bałem. Załadowana była na maxa bo wracaliśmy z wakacji. Tylko to 22 DDT 110 koni

_________________

 

Czy dobrze zrozumiałem? 2,2 Di 220km/h z pełnym obciążeniem? Zawirusowałeś go czy masz może nieseryjne koła?

Ja swoją bujłem w 2 osoby do190km/h na seryjnych kapciach i więcej na pewno nie pojedzie!!

 

Coś mi się nie chce wierzyć, że producent pomylił się 35km/h... :027:

 

[ Dodano: Wto 26 Cze, 2007 20:38 ]

upssss

pomyłak sorki bardzo, właśnie się doczytałem że 200, a nie 220 :D to jak najbardziej możliwe :P

 

[ Dodano: Wto 26 Cze, 2007 20:42 ]

przy okazji jakiś błąd systemu, ja cytowałem "qbas" a wyskoczyło, że "rskorup1"

 

i jeszcze jedno pytanie 2,2 pali 7,7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety laski się nie oglądają bo żonka z boku! :P

 

[ Dodano: Wto 26 Cze, 2007 22:03 ]

Tylko na autostradach trzeba ją dobrze zagadać

:D

 

[ Dodano: Wto 26 Cze, 2007 22:03 ]

NIe lubi szybkiej jazdy! :D;)

 

[ Dodano: Wto 26 Cze, 2007 22:05 ]

Oczywiście żonka ;)

 

[ Dodano: Wto 26 Cze, 2007 22:18 ]

A to co czasami robie rskorup1 jest bezwzględnie bezpieczne dla wszystkich użytkowników drogi, no i dla mojego najbliższego otoczenia :D . Również popieram twój 'slogan' :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz Almerkę z jakim silnikiem?

Rzeszów??? to pewnie jechałes z górki.. :one:

pozdrawiam

W Rzeszowie to zawsze pod górkę mamy a nie z górki.

Ja swoją 2,2 Di jechałem 190 (po autostradzie za Gliwicami) więcej się bałem, bo mam słabe gumki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STOP WARIATOM DROGOWYM,

 

Choć to nie domnie było skierowane czuję się również wymieniony, więc powiem coś od siebie. Czy ja powiedziałem, że jeżdżę tak po Polsce? Przede wszystkim miałem gdzie jechać. Dobra 3 pasmowa autostrada Monachium - Berlin. I nie ciągnąłem tak cały czas tylko przez chwilę, żeby sprawdzić co ten samochodzik potrafi. A średnią na całym odcinku miałem koło 170 kph.

 

i jeszcze jedno pytanie 2,2 pali 7,7?
No niestety. Jak się ma ciężką nogę to potrafi tyle spalić. Duża w tym zasługa mojej, żony, która jeździ wyłącznie po mieście, gdybym wrzucał wyłącznie tankowania z tras to pewnie by wyszło trochę mniej, ale niewiele jak znam życie. Zawsze sobie obiecuję, że następnym razem jak się dorwę do autostrady to nie będę jechał szybciej niż 130 kph. A potem jak już jestem za granicą i patrzę ile mam przejechać to noga sama dociska i tak jakoś wychodzi, że przelotowa jest 150 i więcej. Kiedyś w zimę na jednym zbiorniku zrobiłem 980 km z nartami na dachu i staniem w korkach. A 200 kph jechałem na dobrej niemieckiej autostradzie jak pisałem wyżej. Gumy Dunlop Sp Sport 01 205/55 R16 felgi alu Alessio. I żadnych modyfikacji. Jedyne co to była zatankowana Vpowerem Dieslem pod Innsbruckiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy w którą stronę jedziesz :diabel:

Byłem kiedyś w Rzeszowie, to ładne miasto. Ale jeszcze piękniejsze są dziewczyny.

Pozdrawiam :one:

Niee u nas zawsze pod górę :diabel:

Dzieweczki owszem :one:

PS. Nóżki mają ładne, ale to od chodzenia pod górę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, odcięcie jest ochroną silnika przed rozpadnięciem się. Nikt nie mówi, ze można jeździć do odcięcia jako jazda codzienna. Pisałem tylko jaki jest mechanizm obronny systemu.

 

mozna można :) 1 i 2 to prawie odcinka, potem 5 bieg i już jest ekonomicznie

 

stan silnika: perfect (hamownia nie kłamie) oczywiście olej mobil1 5w50

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...