Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dokładność komputera pokładowego w N16 FL


Gość Cronos

Rekomendowane odpowiedzi

Czy orientujecie się jak dokładne są wskazania komputera spalania na komputerze pokładowym w N16 1.5 dCi FL? Bo strasznie dużą mam tu rozbieżność. Np. w mieście bez klimy potrafi mi palić od 5,2 do 6,7 l./100 km. Tryb jazdy podobny, ruch miejski również, pogoda też. Z włączoną klimą podobnie - od 5,6 do 6,9 l./100 km. Wszystkie te dane odczytałem z komputera pokładowego. Poza tym jak stoję w korku to nieraz zastanawiam się do jakiej wartości skoczy mi spalanie pokazywane na komputerze pokładowym. Wydaje się rosnąć w nieskończoność. ;)

Z kolei wyliczenia ręczne od tankowania do tankowania dały mi spalanie średnie 5,25 l./100 km. (pokryły się z wyliczeniami spiritmonitor). Przy czym około 1/2 dystansu, który wziąłem do wyliczeń przejeździłem z klimą.

Spora to rozbieżność między tym co podaje komputer pokładowy, a wyliczeniami ręcznymi.

 

 

To nasunęło mi pytanie o dokładność wyników odczytywanych z komputera pokładowego.

 

Poza tym pytanie do użytkowników Almer z 1.5 dCi - Ile Wam tak realnie pali ten silnik w mieście? I czy też macie takie rozbieżności między komputerem, a ręcznymi wyliczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thomson30

Nie miałem takiego szcześcia jak kupowałem swoją alme -2004 nie mam komputera. Z tankowań wychodzi latem -5,6 zimą 5,9. Ale to jest w Gdyni, na szczęście nie ma zbyt dużych korków. Na trasie 4,0 - 4,5.

PS

Masz może termometr zew. - jeśli tak to pod które wejście jest on podłączony (z zieloną czy żółtą końcówką) Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr mam (i nawet działa bez zarzutu :D ), ale szczerze mówiąc nie bardzo wiem o co chodzi z tą końcówką. Chodzi Ci o podłączenie go pod panel sterowania klimą, radiem itp z tyłu, czy też samo podłączenie czujnika z przodu?

Bo z przodu (o ile znalazłem czujnik, a nie co innego :one: ) to mam wszystko w czarnym kondonie i za diabła nie widzę tam żadnych końcówek. ;) Chyba, że to nie teromometr. :zdziw: Bo mam na myśli takie czarne ustrojstwo dziwnego kształtu z takim sutkiem wystającym do góry. :027: Jest przykręcone do belki poprzecznej pasa czołowego na jej górze.

 

[ Dodano: Wto 26 Cze, 2007 09:49 ]

Czyżby tak mało było 1.5 dCi z komputerem pokładowym? :zdziw: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...