Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzypiące amortyzatory ?


Gość marmor

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wolnej jeździe po nierównościach z obu stron przodu wydobywa się wkurzające skrzypienie (niezbyt głośne ale wewnątrz słyszane doskonale). :zly2:

Od razu zaznaczę, że wahacze górne są nowiutkie (wymienione tydzień temu - FEBI).

Próbowałem dziś zlokalizować miejsce skrzypienia i wydaje mi się, że to amortyzatory.

Miał ktoś podobne objawy ? Jak temu zaradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś podobnego. Też myślałem, że to coś z przedniego zawieszenia ale okazało się, że to fotel kierowcy skrzypiał :P wtedy w życiu bym nie pomyślał nawet, że to fotel aż po paru (nawet więcej niż paru) próbach rozbujania fotela zauważyłem to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczę, że wahacze górne są nowiutkie (wymienione tydzień temu - FEBI).

A ja bym jednak je dobrze osłuchał..... Szczególnie, że tak jak piszesz obie strony piszczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

555 to często bez smaru były i skrzypiały prawie nowe, ale w Febi nie było raczej wpadek typu wahacz bez smaru, wydaje mi się że to może być kwestia samego montażu wahaczy. Wahacze Febi nie mają pływających tulejek i ważne jest żeby dokręcać je na opuszczonym zawieszeniu i muszą być dokręcone mocno nawet bardzo mocno najlepiej na kluczu plus rurka 0.5m, może nie są mocno dokręcone i pracuje nie tuleja wahacza a samo jego mocowanie przy śrubach? Jeżeli to nie pomoże to może faktycznie amortyzatory się przytarły ale to raczej mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...