Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka poziomu oleju w serenie


Gość jaca2206
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bonzo napisał/a:

- u mnie w serenie jest kontrolka poziomu:

 

jaka kontrolka poziomu, jestem w szoku

kontrolka poziomu oleju znajduje sie obok kontrolki ciśnienia a a czujnik znajduje sie na misce olejowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo umnie jest koło kontrolki ciśnienia oleju ale nigdy niewidziałem żeby się zapalaliła.

 

W misce olejowej, od dołu, powinien być wkręcony czujnik poziomu oleju, na 3 śrubki. Może zacznij od sprawdzenia tego faktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

ja chyba nie mam tzn na 90% nie mam O_o ale skoro spadnie cisnienie oleju i zaczne swiecic ta kontrolka tzn ze mamy go za malo (albo cos nie gra wiec trza wsadzic nos pod maske) po co 2gi czujnik ;p hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co 2gi czujnik ;p hehe

 

Od poziomu oleju, nie od ciśnienia. Jeśli się zapala lampka od ciśnienia (czerwona!!!) tzn, że poziom oleju jest na tyle niski, że smok pompy nie ma już czego zaciągać. Nawet minuta pracy silnika może się skończyć bardzo niekorzystnie finansowo dla użytkownika. Natomiast lampka poziomu (tylko pomarańczowa) sygnalizuje poziom i może np. się włączać gdy na miarce jest minimum. Czyli taki system wczesnego ostrzegania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
założymy sie??
tak zalozymy sie ze takiej nie mam :D o serene D: 1.6 moja nie ma zadnej takiej kontrolki ;> tylko czrwona jak jest slabe cisnienie :D najwidoczniej 2.0 jest bogtsza o ta funkcje lub szlo ja placa wiecej - dokupic ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czopochrup kontrolkę na tablicy masz napewno. Nie wiadomo tylko czy masz czujnik. Ja myślałem, że także nie mam, bo kontrolka mi się nie zapalała po przekręceniu kluczyka. Teraz już działa (drobna awaria) i czujnik także jest. Ciężko go trochę znaleźć (przy wymianie oleju za bardzo go nie widać i nie widziałem). Z góry też nie. Widać tylko od strony kierowcy przewody idące na dół trochę z boku silnika i tam jest czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

niech mi ktos powie bo nie wiem co do innej kotroliki mianowicie z AWARYJNYCH czy po wlacznieu swiatel ten 3jkat powien byc na czerwono podsweitlony bo mi sie zdaje ze kiedys byl a tera nie jest O_O ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten wyłącznik jest podświetlony po włączeniu świateł.Trzeba go wyciągnąć i wymienić małą żarówke z boku wyłącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak panowie wyłącznik awaryjnych można wyjąć bez zdejmowania ramki wystarczy go wyciagnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik nie dawał mi spokoju i dzisiaj zdjąłem osłonę od silnika i znalazlem go po drugiej stonie od korka od oleju,ale wychodzi tam kabel do kostki i dalej brak dalszej części kabli .Może ktoś ma schemat jak idą kable od deski do czujnika poziomu oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość pawlisko123

tak 1.6 ma kontrolke otwartych drzwi :) właśnie ją znalazłem :D nie było żarówki pod nią.a co to może być bo mi sie cały czas świeci czerwona lampka od oleju i od ręcznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

od recznego: za malo plynu hamulcowego [wniosek albo jakas nieszczelnosc i plyn ucieka albo mocno zuzyte szczeki... tak czy siak dolej lub/i wymien szczeki]

 

a olej o0 moze masz za malo ?! i nie ma cisnienia odpowiedniego lol dolej ;] [lub czujnik szlag trafil:F]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...