Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ładowność Note


Gość andrzejtp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrzejtp

No mam... Ale chciałem z danych technicznych. U mnie jest 1546kg i 1092kg (wersja Visia). Być może będę musiał przewieźć glazurę. Wpisy w dowodzie są ważne, bo dają podkładkę przed policjantem - 360kg płytek + ja = ok. 430kg < (1546-1092)kg = 454kg. Niemniej chciałem się też zorientować jak to jest w rzeczywistości - czy przypadkiem nie przedźwignę Nyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeciążaj autka :!:

Na naszych drogach będzie Ci "dobijać", a wtedy bardzo dostają łożyska w kołach.

Lepiej podziel. Płytki są bardzo ciężkie, porozkładaj równomiernie na siedzeniach, przy nogach pasażera i mało do bagażnika.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzejtp

Jednak są sprzedawcy, którzy dadzą sobie radę z zamówieniem, wobec czego płytek nie będę musiał wieźć. A chodziło o dystans ok. 150km Ozorków-Warszawa, więc dzielenie na pół raczej nie wchodziło w grę. Z dowodu rej. wynikało, że spokojnie bym się zmieścił: 330kg-350kg płytek i ja to ciągle wyraźnie poniżej 450kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

wracając do tematu

ostatnio się zastanawiałem nad tym ile moge do notka załadować

wersja Tekna z sierpnia 2007 r, po lifcie, w dowodzie wpisane: masa własna 1182, masa dopuszczalna 1560, co daje tylko 378 kilo ładowności,

czy to nie troche mało jak na 5 osobowe auto? (plus bagaż ewentualny?) a może się ktoś walnął?

 

mam orginalne opony Continental ContiPremiumContact 2 185/55 R16 83V (czyli 487 kilo ładowności na oponę = 1948 kg), auto ma wyjechane niecałe 32 000km, z czego 31000 po niemieckich drogach, zawieszenie niezużyte, opony też. Do tego ja jezdze spokojnie, bez szalenstw, w myśl zasady spiesz się powoli.

 

sam ważę roche ponad 100 kilo :whistle: do tego żonka w stanie błogosławionym, junior, + teściowie na przykład i 330-350 kilo już jest. Uzyskać 48 kilo bagażu to nie problem jak sie jedzie z małym dzieckiem, nie mówię już o wyjeździe do ukochanej mamusi, która napakuje mi słoików, zapraw i innych domowych wyrobów "Bo skoro już przyjechałeś samochodem..."

 

ilo więcej mogę bezpiecznie dołożyć kilogramów ponad limit z dowodu? 10, 20?

Czy muszę po prostu robić testy?

Edytowane przez g.a.polak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam przejmujesz sie, widziałeś kiedyś, żeby ktoś ważył osobowe auto?

Ja tam nie ważę gratów, które pakuje do auta i do tego jeszcze na każdy wyjazd trumna na dachu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 dorosłych osób plus przynajmniej 50 kg bagażu zawsze da się notkiem przewieźć - końcu to podobno minivan :rolleyes:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam przejmujesz sie, widziałeś kiedyś, żeby ktoś ważył osobowe auto?

Ja tam nie ważę gratów, które pakuje do auta i do tego jeszcze na każdy wyjazd trumna na dachu :)

jasne, tylko że przez to dostaje zawieszenie i opony, co zresztą było wyżej napisane, a na naszych polskich drogach dostaje szczególnie

 

Czyż to nie jest super argument za tym, aby zostawić teściową w domu??? :D

ten argument do mnie przemawia, ciekawe co ona na to :)

 

 

btw, ciekawe skąd taka różnica w masie własnej wersji tekna i visia, 90 kilo? nawet biorąc pod uwagę, że to moze byc silnik 1.4, bez klimy i innych gadżetów, to i tak raczej rożnica nie wyjdzie na 90 kilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica wynika na pewno z wyposażenia, porównaj te dwie wersje to zobaczysz m.in. ilość airbagów i takie rzeczy jak choćby brak w biedbej wersji podwójnej podłogi. To wszytsko musi ważyć. Ponadto nie wiem jak homologowali Visie, ale być moze bez klimy, bo są i takie wersje.

W akżdym razie DAr ma rację pieć osób plus bagaż to spoko mozna targać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że woziłem kilka razy klinkierówkę po 60szt w bagażniku,i kilka worków zaprawy w środku,...oj było czuć ten ciężar.Tak więc radziłbym ładować nasze cacko wg,własnych odczuć i obserwacji sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję towarzysze

:thumbsup:

 

a swoją drogą nie wolno tez zapominać o ciśnieniu w oponach przy pełnej obsadzie i załadowaniu bagażnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...