Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[N15] "Dym" z nawiewu przy włączonej klimatyzacji


jacku

Recommended Posts

Witam. Jadąc z właczoną klimatyzacją (często ją włączałem i wyłączałem w trakcie jazdy jak było za zimno). W pewnym momencie ze środkowego nawiewu zaczął wydostawać się lekki białawy "dym", choć do końca nie wiem co to było. Dlatego piszę "dym" ponieważ nie było żadnej woni poza przyjemmym zapachem chyba środka odgrzybiającego. Po wyłączeniu klimatyzacji objaw ustąpił, a po jej ponownym uruchomieniu już nie nastąpił. Klimatyzacja chłodzi nadal bez problemu. Machanik powiedział mi, że miał już taką historię z Primerą. Nie była to nieszczelnośc układu. Mówił, że mogła się skroplić czy wystąpić wilgoć w dmuchawie i że to właśnie ona została wydmuchana w formie lekkieko "dymku" . A co Wy na to, spotkaliście się już z czymś takim ?

 

Pozdrawiam :)

 

TAGUJ TEMATY!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Cronos

Spotkałem się z czymś takim ale w Focusie. Jechałem z włączoną klimą w deszczowy dzień (efekt osuszania - Focusy strrrrasznie parują :one: ) i pewnym momencie poleciał mi dymek z lewego nawiewu. Sytuacja ta się nigdy już nie powtórzyła (a miała miejsce ze 3,5 roku temu), choć Focusa mamy do dziś. Mechanik nie powiedział mi co było tego przyczyną, ale stwierdził, żeby się nie przejmować. I faktycznie, klima dalej chłodzi i chodzi. :D :diabel2:

Link to comment
Share on other sites

Jest to proste zjawisko fizyczne polegajace na wykraplaniu sie pary wodnej: jesli wilgotnosc wzgledna powietrza w kabinie jest wysoka (bliska 100%) powiew zimnego (zimniejszego niz w kabinie) powierza z klimy powoduje wykroplenie sie nadmiaru pary wodnej, ktora w fazie gazowej jest niewiodoczna, w postaci mikro-kropelek widocznych jako bial dym (mgielka). Nie wydobywa sie on z kanalow, ale powstaje w kabinie przy nawiewach, choc ruch powietrza z nawiewnikow moze dawac wrazenie ze ten "dymek" wydobywa sie z ich wnetrza. Zjawisko to nie swiadczy o jakimkolwiek problemie z klimatyzacja.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :) ... za rozwianie "dymu niepewności" ;)

 

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...