Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] 1,9dci dziwne odglosy?


Gość Szczepan P12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szczepan P12

mam pewien problem, podczas przyspieszania slychac dziwny dzwiek, chyba gdy zalacza turbuna nie wiem jak go okreslic to takie szszszsz szszuu przypomina to jakby skads wydmuchiwac powietrze w tle slychac oczywiscie charakterystyczny gwizd turbiny

ponadto zauwazylem ze gdy wlacze klimatyzacje dzwiek ten nasila sie i slysze jeszcze cos co przypomina mi dzwiek zatartego lozyska.. auto idzie dobrze i nie zauwazylem zeby jakos specjalnie dymilo.. denerwuje mnie to tymbardziej ze miesiac temu skonczyla mi sie gwarancja, przy aucie nic nie robilem ostatnio prucz odgrzybiania klimy psikajac preparat w rurke odprowadzajaca wode z parownika. klima chlodzi wogule wszystko dziala tip top ale martwi mnie ten dzwiek prosze was o pomoc. dodam ze jest slyszalny tylko podczas przyspieszania w pewnym zakresie obrotow na postoju nie moge sie go dosluchac, te dzwieki zauwazylem tego samego dnia.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomina to jakby skads wydmuchiwac powietrze w tle slychac oczywiscie charakterystyczny gwizd turbiny

 

Sprawdź przewody powietrzne turbosprężarki. Może któryś jest delikatnie pęknięty. Zwłaszcza na dole, przy intercoolerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczepan P12

a czym moze byc spowodowany ten dzwiek ktoy pojawia sie przy wlaczonej klimatyzacji na postoju go nie slychac a klima chlodzi czy moglem cos uzkodzic podczas pryskania preparatem w ta rurke odprowadzajaca wode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem cos podobnego. Gwarancja mi się skończyła. Miesiącu po gwarancji było to samo co u Ciebie . Pojechałem do serwisu mając nadzieje ze mi to zrobią. skończyła mi się gwarancja nie dawno Stwierdzili ze to turbo sprężarka. W serwisie powiedziano mi ze taka możliwość jest aby jakoś pomóc. Czekałem bardzo długo na odpowiedz z Budapesztu .Obiecano mi ze mi pomogą i to się nazywa „Gest dobrej woli”. Niestety nie doczekałem się na odpowiedz po mimo wielu telefonów. Musiałem cos zrobić, zbliżały się święta. Pojechali do zwykłego mechanika aby wyciągnął ta turbinę. Zawiozłem ja do regeneracji i w ziołem inna po regeneracji, zamontowano mi ja powrotem. Okazało ze to samo jest co było. Dopiero mechanik sprawdzili co jest powodem tego świstu. Okazało się ze jest to pęknięty gruby waz idący od sprężarki. W serwisie powiedziano mi ze za zła diagnozę dadzą mi 10% na waz i 50% na robociznę. Myślę ze to by było około 50zl. Ja stracilem1200zl. Ta ze moja decyzja jest teraz jedna zadanego serwisu i Nissana. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi jak było przy kilimie. Najlepiej niech ktoś Ci pomoże. Naciśnie na gaz a Ty dotykaj bezpiecznie cała instalacje. Nie musi być to waż, może to być np: chłodnica sprężarki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze napinacz od wspomagania obok spreżarki takie małe koło pasowe daje taki głos bo zaczyna odzywać się w moim nissaniku właśnie gdzieś w tamtym miejscu go usłyszałem nie zawsze go słychać ale będe musiał się temu przyglądnąć zatem sprawdz jeszcze raz może i u ciebie jest to samo jak znajdziesz przyczyne to napisz co było :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczepan P12

panowie nie wiem co to moze byc na luzie nic nie slychac czy to klima wlaczona czy nie a ostatnio slyszalem ten 2 dzwiek mimo ze kontrolka ac sie nie swiecila.. zajme sie tym po wekkendzie bo slub mam w sobote. Jak bede wiedzial co to napewno dam znac! ale wydaje mi sie ze ze na 3 biegu jakby cos sie wylaczalo i dzwieki zanikaja, sadze ze sa ze soba powiazane i maja ta sama przyczyne, mam tylko nadzieje ze to nie spustoszy mego portwela. mam tylko jeszcze jedno pytanie: czy moglem cos uszkodzic psikajac tym preparatem do czyszczenia klimy w rurke odprowadzajaca wode? po pojawilo to sie ze 2 dni po czyszczeniu klimy..

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczepan P12

bylem dzis a wlasciwie juz wczoraj bo jest po połnocy w aso Odyssey na gorczewskiej, po tym jak zauwazylem ze auto kopci stwierdzilem ze to nie zarty umowilem sie na serwis sprawdzili turbosprezarke stwierdzili ze ma juz troche luzu i pompowala olej, wylal sie gdzies z tamtad przy mnie, doszukali sie dziury w przewodach powietrznych turbosprężarki i wytlumaczyli mi ze takze z powodu tej dziury mogla zaczac pompowac olej nie mieli nowego wiec uszczelnili ten, przeczyscili to co trzeba i zamowili nowy stwierdzilem ze warto pojezdzic troche i sprawdzic czy przestanie kopcic powiedziano mi ze jesli przestanie, a raczej jesli przy wymianie tej rurki nie stwierdza ze znowu wszystko tam plywa to narazie mozna nie myslec o regeneracji czy wymianie bo np za to drugie 8tyś trzeba wylozyc czego nie zrobil bym napewno, dodam jeszcze ze wszelkie odglosy zniknely i ogolnie zrobilo sie jakos ciszej i przyjemniej mimo ze narazie to kawal tasmy pomaga.. :) Mam wrazenie ze zaczal mniej kopcic juz dzis jednak jak go mocniej przycisne to nadal cos ale na moja glowe to musi sie przedmuchac ;) mam nadzieje ze na tym kawalku rury (przewodu powietrznego) sie skonczy

pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...