Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

"przeciekająca" Micra K 11


Gość ahama112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem właścicielem Micry K 11 97 r. Po ostatnich deszczach zauważyłem, że na podłodze po stronie pasażera przy środkowym kokpicie pojawia się woda. Byłem u znajomego mechanika, jednak on nie potrafił zlokalizować miejsca przecieku. Faktem jest, że dzieje się to po mocnych deszczach jednak trochę niepokoi mni ten fakt - powiem więcej denerwuje. Czy ktoś z Was spotkał się z tym problemem wcześniej i gdzie ewentualnie szukać przecieku?

Dziękuję za informacje.

Adam

 

 

 

PS. Dodam, że mechanik zakleił kołki do regulacji szyby i inne miejsca, którymi mogła dostać się woda. Sprawdził i przeczyścił rynny odprowadzające. Zastanawiające jest to że wody za każdym razem jest tyle samo i "pokazuje się" po godzinie - dwóch po deszczu. W trakcie i zaraz po opadach jest suchutko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też występuje podobny problem.Próbuję zlokalizować przeciek i niestety nie można ustalić miejsca przecieku.Próbowałem lać wodą z węża po przedniej szybie i masce i nic to nie dało,ponieważ nie stwierdziłem żadnego przecieku.Czasami po bardzo mocnych opadach deszczu stronie pasażera widać na dywaniku trochę wody.Próbowałem szukać nad schowkiem ponieważ dotykając ręką pod schowkiem wyczuwałem krople wody i nie doszłem skąd ta woda.Byłem u kilku mechaników i żaden nie mógł stwierdzić przyczyny przecieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w primerce leci woda na dywanik pasazera z dachu :D W miejscy laczenia szyby u gory przy dachu widocznie jakas dziura jest i tam leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź szczelność przejść przewodów z komory silnikowej do kabiny, do tego możesz zajrzeć do kanałów wentylacyjnych prowadzących powietrze do nawiewów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja wlasnie dzis z tym robilem znalazlem gdzies na formu jak to zlokalizowac:) ten przeciek. wiec trzeba odkrecic wycieraczki przedniej szyby klucz 14. pozniej na srodku jest srubka (potrzebny srubokret krzyzak) a po prawiej stronie jest jest taki zatrzask trzeba go podwazyc delikatnie i wyskoczy potem zdjac uszczelke ktora jest przyczepina do tego czarnego podszybia i zostaje tylko delikatnie zdjac ten plastik. podobno to co przeciaka to ten zielony kwadracik ktory potrzymuje szybe w lewym rogu po stronie pasazera:) trzeba go wyjac delikatnie bo ja go dzis zlamalem bo nie wiedzialem jak to sie robi. trzeba go podwarzyc scisnac po bokach jak stoisz na wprost samochodu inaczej nie wyjmiesz:)tylko ci peknie...nastepnie trzeba to miejsce przetrzec czyms odtluszczajacym nalozyc silikonu albo jakiegos kleju i wsadzic z powrotem te zaslepke. ja nawalilem silikonu wszedzie na maxa:) zobaczyny czy cos to da:) czekam na deszcz:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno to co przeciaka to ten zielony kwadracik ktory potrzymuje szybe w lewym rogu po stronie pasazera:)

 

Wszystko na ten temat. Sprawa dotyczy też N14, P10, P11, N15. A tego 'kwadracika' nie ma potrzeby wyjmować (właśnie on puszcza wodę), tylko go odtłuścić i obkleić jakimś silikonem. Przy pomocy tzw. opcji 'szukaj' można znaleźć przynajmniej kilka tematów dotyczących tej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno to co przeciaka to ten zielony kwadracik ktory potrzymuje szybe w lewym rogu po stronie pasazera:)

 

Wszystko na ten temat. Sprawa dotyczy też N14, P10, P11, N15. A tego 'kwadracika' nie ma potrzeby wyjmować (właśnie on puszcza wodę), tylko go odtłuścić i obkleić jakimś silikonem. Przy pomocy tzw. opcji 'szukaj' można znaleźć przynajmniej kilka tematów dotyczących tej sprawy.

 

Cześć

 

Zgadzam się z B12 problem dotycz tych wszystkich modeli ostatnio robiłem to w WP11 i K11 problem został opisany ze szczegółami w dziale Primera (podejście do problemu jest identyczne jak znajdę chwilę czasu to przygotuję mały opis mam fotki z moich zmagań z K11).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim żuberku wczoraj zakleiłem poliuretanem całą linie pod szybą, wydaje mi się, że u mnie coś stamtąd lało. wycieraczki odkreciłem, ale tam "kwadracika" nie uszczelniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...