Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jaka srednica dysz wtryskudo 1.6 DE almera


Gość damiauo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damiauo

witam

zalozylem sekwencje niedawno auto jest zdeycdowanie slabsze na gazie niz na benzynie wielokrotie mapowane bylo bez skutku....

mam pytanie czy moze wieksze wytrski polepszyly by sprawe??

obecnie mam 1,8 przy motorze 1,6 90ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od rodzaju instalacji i listwy wtryskowej np. dla instalacji Solaris z wtryskami Voltek (czerwone) dla twojego autak średnica dysz powinna wynosić w granicy 2,1 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz co zmieniać wtryskiwaczy :) volteki spisują sie naprawde dobrze :) podstawą jest tylko odpowiedni dobór dysz no i mapowanie . :)

Ostatnio męczyłem się z pasatem VR6 dysze na początku miały 2,4 mm wszystko było dobrze do momęty gdy klient zechciał mieć więcej mocy :) trzeba było rozwiercać dysze 3razy :) aż do rozmiaru 2,7 mm troszke to trwało ale po zestrojeniu mapy klient odjecał z bananem na ustac :)

tobie radze zozwiercić dysze do 2,1 mm ustawić mape z gazownikiem na pagurkowatej trasie i powinno być ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiauo

ok czyli dysze rozwierci sie do 2,1

co do mapowania to jest jakas dziwna sekwencja ,,protektor'' gazownik moj twierdzi ze mapuje sie ja jedynie na postoju :/ kombinuje tylko cos z czasami wtryskow

 

ogolnie jest tak ze do ok 3.8 rpm auto powiedzmy przyspesza jak na pb ale od 4 tys normalnie zamulenie jest straszne :(

 

aha i czy po takiej modyfikacji jest znaczaca roznica w spalaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem na przykłądnie tego VR6 na początku przy dyszac 2,4 mm i nie wzboaconyc mapach autko paliło w ranicy 11,5 litra na 100 km

po modernizacji map i zamontowaniu baażnika dachowego spalanie utrzymywało sie na poziomie 12,5 - 13 litrów

w zeszłym tygodniu roziwrciłem dysze do 2,7 i zrobiłem nową mape na trasie, jeszcze nie wiem jak będzie ze spalaniem ale myśle że nie powinno przekroczyć 14 litrów

największe wzbogacenie dałem w zakresie 1800 RPM i przy duzym obciążeniu zaś reszta mapy nie zmieniła sie tak bardzo więc myśle że nie będzie źle :) pamiętajmy że to 2,8 litra więc to i tak dobre spalanie jak na ten silnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiauo

gaziarz idzie w zaparte ze na kompie tak zestroii ze bedzie ok...

 

dam mu szanse jeszcze jedna a potem poprosze o rozwiercenie nie widzac na dzieii na postep;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem z solarisem fajny przelicznik do dysz specjalnie pod Volteka i chyba Matrixa a zasada jest prosta :) dzielisz moc silnika przez liczbe cylindrów a wynik sprawdzasz z tabelą

moc 20 do 30 km na cylinder to dysze od 2,0 mm do 2,5 mm :) a strojenie na postoju to lipa :/ musisz wsiąść z kolesiem i powiedzieć mu w których momętach auto jest mułowate a w których jest ok no i korygujesz aż będzie non stop OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiauo

no wlasnie w kme tez taki przelicznik jest stad zwrocilem uwage na te dysze u siebie!

 

w przyszlym tygodniu jade na rozwiercenie zobaczymy jaka poprawa bedzie:)

 

teraz po prostu zasy wtryskow pozwiekszal na maxa niby auto lepiej chodzi ale daleko mu do pb a nie po to sekwencje zakladalem...

 

zobaczymy jak spalanie po jego ,,strojeniu'' bedzie do tej pory bylo ok 8,8 9 litra na 100km przy dosc dynamicznej jezdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można czasów wtrysków zwiększa w nieskończonośc, bo 5000 rmp pod górę będziesz miał efekt stale otwartego wtryskiwacza i g... z tego , jeszcze Ci cewki wtrysków popali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja dorzucę 3 grosze. Mam Almerkę z silnikiem GA14DE 75KM. Na sekwencji (KME Diego) jeżdże c.a. 3 miesiące.

Na poczatku majster zamontował dysze 1.8. Auto było dość mułowate, spalanie zmierzyłem tylko raz i wyszło nie wesoło bo 10.5 l.

Pojechałem na korektę i zażyczyłem zwiększyć średnicę dysz do takiego rozmiaru żeby czasy wtrysku lpg były zbliżone do czasów wtrysku benzyny (na b. jałowym wtrysk gazu jest c.a 0.4 ms dłuższy niż na PB (tzn offset na 0.3 ms + wzbogacenie segmentu z zakresu do 4ms +15% ). Przy dużym obciążeniu czasy praktycznie się pokrywają.

Dobrane średnice dysz to 2.4, ciśnienie gazu około 1.1 bar. Auto jeździ porównywalnie jak na PB, ze spalanie niestety nie jest tak dobrze jabym sobie życzył, bo oscyluje pomiędzy 9.5 a 10. Aczkolwiek jest niższe niż przy małych dyszach. Możliwe że przy mocniejszym przyspieszaniu trochę mi przelewa, ale nie zweryfikowałem tego jeszcze.

Wniosek przy Twoim silniku dysz na pewno są zbyt małe, proponuję zacząć conajmniej od 2.1 albo 2.3 ...

Acha jeszcze jedno jak są zamontowane króćce w gałęziach kolektora ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcjie kme do motoru 75ps jest 1.8 dysza przewidziana przynajmniej tak wynika z tego co czytalem...

 

co do mojej almery to jestem juz umowiony na wymiane takze niebawem bedzie podmianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75/4= 18,75, więc wg tabeli KME to wstępnie należy dobierać dysze 2.1. W gruncie rzeczy wiele zależy od wartości parametru offset. U mnie przy pierwszej konfiguracji z dyszami 1.8 offset musiał przyjmować wartość rzędu 1.5 ms. Skutkiem tego podczas cut off sterownik lpg polewał gaz dawkami o czasie trwania c.a. 2ms, no i miałem strzały z wydechu jak przy II gen z mikserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...