Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ma ktoś Primere 2.0 na gazie i jeszcze ze stożkiem?


Gość AUTOMAT_82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AUTOMAT_82

Jeśli ktoś ma taki zestaw, z gazem zwykłym nie z sekwencją to proszę o info jak to się sprawuje?

Wiem, że pewnie znalazłbym w opcji SZUKAJ coś, i znalazłem mydło i powidło, jeden wielki galimatias. Proszę o konkretną odpowiedź jeśli ktoś ma taki zestaw bo ludzie z różnymi silnikami, modelami inaczej mówią. Mnie interesuje Primera P11 2.0 131HP.

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznie mowia bo kazdy ma inna instalacje, jest jedyna sluszna opcja blos+cai a na ten temat jest pelno informacji na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

BLOS to dla mnie zbyt duży wydatek. A bez BLOS'a to się nie da?? Kurcze trochę jestem zasmucony tym, bo czytam różne rzeczy, że sie dławi, że gaśnie itp.

A jak ponadto wygląda sprawa ze spalaniem, wzrasta czy jest na tym samym poziomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brodacz

BLOS to zbyd duży wydatek?

A na porządny CAI Cię stać?

Czy też chcesz wsadzić jakkolwiek tani stożek, podobnej klasy co instalacja i jeszcze wymagać żeby jeździł lepiej, szybciej i mniej palił?

Wybacz kolego, ale mam wrażenie, że lepiej poczekać i odłożyć na instalację na wtrysku i dopiero porządny CAI.

Chyba że chcesz autem zajeździć krótko i sprzedać.

 

Jeździsz nie byle jakim samochodem z byle jakimś silnikiem.

Pod maską masz SRDE i należy mu się choć trochę szacunku.

 

Pzdr.

Brodacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AUTOMAT_82

Nie będę inwestować w BLOS bo nie jest mi potrzebny. Może ty miałeś kiedyś kiepską instalację, ja mam jedną z lepszych mieszalnikowych i nie narzekam i szybciej zmienię auto niż ponownie założą drugi raz instalację gazową. Nie chcę aby auto jeździło z mniejszym spalaniem i z większą mocą, chcę uzyskać lekki pomruk od stożka bo wzrost momentu czy też mocy (bo i tak sami producenci pewnie nie wiedzą co ich stożki tak naprawdę dają) jest znikomy i olewam to ;) Nie chcę natomiast aby auto się dławiło, miało podwyższone obroty i więcej paliło niż w tej chwili. Jeśli trudno to niektórym zrozumieć to już trudno.

Widzę że jak tak dalej pójdzie to niedługo będzie propozycja wymiany silnika, włożenia 2 turbin, a potem dopiero CAI. Tak jak powiedziałem na początku proszę o opinie klubowiczów mających takie zestawy o których wposmniałem bo wątek już jak inne na forum w tej tematyce schodzi z tematu i znowu nic nie będzie jasne. Czy tak trudno zrozumieć tytuł wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Brodacz

Z mikserem na pokładzie auto już wystarczająco się dławi...

 

Masz rację, nie moje podwórko, nie moje psy...

 

Ja po prostu lubię samochody. I nie rozumiem takiego ich traktowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montując stożek do do instalacji LPG 2 generacji mija sie z celem :/ jak nie wierzysz to wyciągani filtr ze swojej furki i spróbuj ją odpalić na LPG.

poza tym żadna elektronika w instalacjach 2 generacji z dotychczas produkowanych nie będzie działała tak szybko jak BLOS no chyba że zamontujesz wtrysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=16348

AUTOMAT_82 niestety nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wynika to z tego, że każdy ma inną instalacje o różnym sposobie jej dopasowania do mocy silnika i różnym stopniu zużycia reduktora. Wg mnie jest to loteria, ale na 90 % nic z tego nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś stożek na instalacji z mikserem fi 36mm nawet fajnie to jeżdziło ( lepsza góra ) i dzwięk . w kulturze pracy silnika nie zauważyłem zmian ale zaraz po montażu pojechałem na regulację gazu . miałem zrobiony nawiew na stożek ze zderzaka - silnik gasł po wrzuceniu na luz przy 80 km/h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

:) Ten sam problem mikser i stożek, 2 tygodnie sie męczyłem . Nic z tego jak byś nie kombinował na wolnych gaśnie ;) . Ja zakupiłem więc blosa. Ale i tak coś jest nie tak, bo od 5.5 tyś w góre słabnie Na stożku podparcie przepustnicy w blosie musi być wkręcona na max, bo inaczej gaśnie.

Dźwięk jest zajebist... :diabel2: ale na seryjnym filtrze blos lepiej sie sprawuje i reguluje

(w moim przypadku). Może mi reduktor nie domaga bo jest do 100kw brc, (nówka) ale sprawdze to i zobaczymy ;)

Mam blosa i stożek dopiero 2 dni więc jeszcz troche musze potestować.

Ale powiem ci że warto kupić blosa wzmacnia sporo moment w dole.

Na stożku przy wkręcaniu na obroty i pełnym otwarciu przepustnicy dźwięk jak w subaru. :diabel:

Podobno można kupić jakiś kompensator podciśnienia i wtedy mikser i stożek daje sie połączyć ale nigdy nie próbowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę inwestować w BLOS bo nie jest mi potrzebny. Może ty miałeś kiedyś kiepską instalację, ja mam jedną z lepszych mieszalnikowych

Chcesz jeździć tanio i mniej inwestować- to kup sobie rower. Stożek montujesz aby dać silnikowi jeszcze wiecej swobodnego zimnego powietrza a gazownicy przy 2 gen. jaka by nie była, wkładaja zweżkę bo ciezko wolne obroty ustawic, więc gdzie tu sens ? Ty zakładasz stozek a instalacja Ci tłumi a idac dalej po założeniu bedziesz musiał i tak zmieniejszyć średnice dolotu bo go nie wyregulujesz. Odezwij się do kolegi Junioora , on będzie chciał sprzedać blosik używany ok 5 miechów, albo odpuść i zostaw tak jak jest. PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...