Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Czujnik deszczu a przełącznik prędkości wycieracz


Gość tomirek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomirek

Szybkie pytanie o wycieraczki w P12.

 

po kiego w moim autku jest przelłącznik czasowy wycieraczek skoro w pozycji 1 (włączony czujnik deszczu) i tak wycieraczki dzialaja w zaleznosci od intensywnosci opadow a nie od tego w jaka pozycje przelacznik przekrece? (w pozycji 2 i 3 jest juz ciagla praca wycieraczek)

A moze ten przelacznik ma jakies inne, ukryte znaczenie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, nie ma po prostu osobnej wersji tej gały dla auto i bez auto.

Ale przy okazji... po uruchomieniu spryskiwaczy nie ruszają mi wycieraczki, sam muszę wymusić pstrykając :( to normalne w P12? (u mnie zawsze tak było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomirek
Mam to samo, nie ma po prostu osobnej wersji tej gały dla auto i bez auto.

Ale przy okazji... po uruchomieniu spryskiwaczy nie ruszają mi wycieraczki, sam muszę wymusić pstrykając :( to normalne w P12? (u mnie zawsze tak było)

 

u mnie po wlaczeniu spryskiwaczy wycieraczki przez chwile pracuja (w kazdym autku chyba tak to jest zrobione)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie o wycieraczki w P12.

 

po kiego w moim autku jest przelacznik czasowy wycieraczek skoro w pozycji 1 (wlaczony czujnik deszczu) i tak wycieraczki dzialaja w zaleznosci od intensywnosci opadow a nie od tego w jaka pozycje przelacznik przekrece? (w pozycji 2 i 3 jest juz ciagla praca wycieraczek)

A moze ten przelacznik ma jakies inne, ukryte znaczenie? :D

 

Przełącznikiem czasowym regulujesz "czułość" wycieraczek w pozycji auto

np. mi automat za rzadko wyciera i przełącznik mam ustawiony przeważnie w pozycji środkowej

 

pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią 06 Lip, 2007 19:06 ]

Mam to samo, nie ma po prostu osobnej wersji tej gały dla auto i bez auto.

Ale przy okazji... po uruchomieniu spryskiwaczy nie ruszają mi wycieraczki, sam muszę wymusić pstrykając :( to normalne w P12? (u mnie zawsze tak było)

U mnie włąnczają sie same po urochumieniu spryskiwaczy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie o wycieraczki w P12.

 

po kiego w moim autku jest przelacznik czasowy wycieraczek skoro w pozycji 1 (wlaczony czujnik deszczu) i tak wycieraczki dzialaja w zaleznosci od intensywnosci opadow a nie od tego w jaka pozycje przelacznik przekrece? (w pozycji 2 i 3 jest juz ciagla praca wycieraczek)

A moze ten przelacznik ma jakies inne, ukryte znaczenie? :D

 

Przełącznikiem czasowym regulujesz "czułość" wycieraczek w pozycji auto

np. mi automat za rzadko wyciera i przełącznik mam ustawiony przeważnie w pozycji środkowej

 

pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią 06 Lip, 2007 19:06 ]

Mam to samo, nie ma po prostu osobnej wersji tej gały dla auto i bez auto.

Ale przy okazji... po uruchomieniu spryskiwaczy nie ruszają mi wycieraczki, sam muszę wymusić pstrykając :( to normalne w P12? (u mnie zawsze tak było)

U mnie włąnczają sie same po urochumieniu spryskiwaczy

 

 

dokladnie!reguluje sie czulosc jak komu pasuje.jedyne ale to jest u mnie jak np rano zapale auto a wycieraczki byly na auto i pada to zaczynaja dzialac dopiero po chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rano zapale auto a wycieraczki byly na auto i pada to zaczynaja dzialac dopiero po chwili

 

dokładnie tak się zachowują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomirek

oki dzieki.

 

A wracajac do spryskiwaczy to wczoraj dokladnie to sprawdzilem:

 

1. Przy krotkotrwalym spryskiwaniu (takie pojedyncze chlapniecie) wycieraczki sie nie zalaczaja

2. Przy spryskiwaniu dluzszym (okolo 2s i dluzej) wycieraczki wykonuja 3 cykle.

3. Co 3-4 cykle spryskiwania szyb wlaczaja sie tez spryskiwacze reflektorow (tylko przy wlaczonych swiatlach)

 

Dokladnie tak samo mialem w moim poprzednim autku - Lanosie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki.

 

A wracajac do spryskiwaczy to wczoraj dokladnie to sprawdzilem:

 

1. Przy krotkotrwalym spryskiwaniu (takie pojedyncze chlapniecie) wycieraczki sie nie zalaczaja

2. Przy spryskiwaniu dluzszym (okolo 2s i dluzej) wycieraczki wykonuja 3 cykle.

3. Co 3-4 cykle spryskiwania szyb wlaczaja sie tez spryskiwacze reflektorow (tylko przy wlaczonych swiatlach)

 

tzn. że wszystko jest ok :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Co 3-4 cykle spryskiwania szyb wlaczaja sie tez spryskiwacze reflektorow (tylko przy wlaczonych swiatlach)

 

Dokladnie tak samo mialem w moim poprzednim autku - Lanosie :)

 

Zgodnie z instrukcją co 5ty raz włanczają się spryskiwacze reflektorów.

 

A co do Lanosa ... rozebrałem całego żony i nie znalazłem spryskiwaczy reflektorów, ukradli? :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomirek
tzn. że wszystko jest ok :-)

pozdrawiam

 

Ano wiem, ze ok jest. Tylko dziwne, ze w dwoch primerkach w tym watku to nie dziala... :( Siakas wada primerek ze wycieraczki padaja przy spryskiwaniu? :029:

 

[ Dodano: Sob 07 Lip, 2007 18:49 ]

A co do Lanosa ... rozebrałem całego żony i nie znalazłem spryskiwaczy reflektorów, ukradli? :) :)

 

Bo ja mialem speszjal edyszyn - zielona landrynke :D A na powaznie to piszac o Lanku mialem na mysli same wycieraczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof jot

tzn. że wszystko jest ok :-)

pozdrawiam

 

Ano wiem, ze ok jest. Tylko dziwne, ze w dwoch primerkach w tym watku to nie dziala... :( Siakas wada primerek ze wycieraczki padaja przy spryskiwaniu? :029:

 

nie, to jeden z tych bajerów które niekoniecznie sa niezbedne. Jest kilka takich "wodotrysków" i nawet w full wersji czyli teoretycznie "za darmo" bo w pakiecie wolałbym ich nie mieć - i to nie tylko w Primerze - i do nich zaliczam przede wszystkim własnie automat wycieraczek czy kontrole ciśnienia w kołach. W bardziej skomputeryzowanych autach taki "ułatwiający życie" gadzet przepuszczony przez komputer auta, zaczyna urastać do granić upierdliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof jot
bajerow? Przeciez automatycznie zalaczajace sie wycieraczki po uzyciu spryskiwaczy to od kilkunastu lat standart w nawet najtanszych typach aut

 

spryskiwaczy tak, ale kapiącej wody przy wyjezdzie z myjni nie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajerow? Przeciez automatycznie zalaczajace sie wycieraczki po uzyciu spryskiwaczy to od kilkunastu lat standart w nawet najtanszych typach aut

 

spryskiwaczy tak, ale kapiącej wody przy wyjezdzie z myjni nie... :)

 

Jak mógłbyś to rozwiń swoją myśl.......

woda, myjnia.....???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...