Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

radio


Gość ciekawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ciekawy

instrukcja obsługi podaje- cytat- System audio działa,kiedy stacyjka jest w pozycji Acc lub ON .Jeśli chcesz posłuchać radia lub CD kiedy silnik jest wyłączony,przełacz stacyjkę do pozycji Acc.-dalej piszą - NIE UŻYWAJ SYSTEMU PRZY WYŁĄCZONYM SILNIKU PRZEZ DŁUGI OKRES. - /instrukcja strona 4-14/ co to znaczy długi okres dla skoczka spadochronowego może to być 5 minut a dla historyka 200lat. instrukcja jest pisana przez literata a nie przez specjalistę d/s techniki samochodowej.

kilka tygodni temu stałem w korku przez 4 godziny i po przeczytaniu instrukcji nie było wiadomo jak długo można słuchać radia przy wyłączonym silniku, cZy włączyć silnik i marnować paliwo/ temperatura na zewnątrz 30 +-

Takie podłączenie tradia to głupota producenta wg mnie włączenie radia powino być możliwe bez konieczności wkładania kluczyka do stacyjki - postuj w korku czy na cempingu

CIEKAW JESTEM JAKIE JEST WASZE ZDANIE NA TEN TEMAT - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie radia/cd można słuchać dość długo ;)

 

Przykład: akumulator mamy 45Ah (Ampero/ godzin) czyli jeśli radio bierze 1 amper to możemy go słuchać max 45 godzin i mamy problem z odpaleniem samochodu :zly:

 

Praktycznie radio bierze ok 3-5 amper (w zależności od głośności), aby nie było problemów z odpaleniem silnika można spokojnie słuchać do 5 godzin.

 

Wszystko zakładam że mamy 100% naładowany akumulator.

 

Też wkurza mnie to że muszę zostawić kluczyki aby grało :027:

Powinna być jakaś opcja aby grało np 15 minut po wyjęciu kluczyków, lub coś podobnego.

Gdy skończy mi się gwarancja to przerobię zasilanie radia/CD "nissan".....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio nie bierze 5 A ani nawet wartości do tego zbliżonej - musiałoby grać z mocą (łącznie) kilkuset Wat.

Kilkaset wat to chyba najmniej 200W :P

a więc

I=P/U

I - prąd

P - moc

U -napięcie ( na postoju ok 13V, a na włączonym siniku ok14V)

I=200/13=15.3A co i tak pozwoliło by spokojnie słuchać z dwie godziny na postoju.

Nawet jak głośno puszcza się muzyki to rąd pobierany przez radio nie jest stały. Max jest w momencie np "łup" perkusji, po czym np bardzo spada do następnego "łup"., średni prąd więc jest mniejszy.

Moce podawane na radiach (4x50)to są moce max muzyczne, które nie wiele mają wspólnego z mocą czysto elektryczną. Co innego jak jest dodatkowy wzmacniacz z przetwornikiem napięcia dający dużą moc.

A gwarancja na tym nie ucierpi - nie trzeba się martwić.

 

To racja, bo żaden servisowiec tego nie zauważy i nie ma problemu :D

 

A jk ktoś bardzo chce wiedzieć ile radio pobiera prądu, to niech pomiędzy klemę a akumulator włoży amperomierz (multimetr) i włączyć tylko radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia kupowane dodatkowo w sklepie mogą mieć fajną funkcję. Podłącza się pod oba "+" i radio samo wychwytuje, czy zasilane jest przez "kluczyk", czy bez kluczyka. W tym drugim przypadku co godzinę się wyłącza (tak dla bezpieczeństwa). Przynajmniej ma tak Blaupunkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...