Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zmian momentu przełączenia na gaz


Gość pool_s

Rekomendowane odpowiedzi

witam

założyłem sekwencje do n15 i troszeczke zaczynają sie cuda dziac:

1) po miesiacu przełączenie na gaz następuje dużo szybciej (pomimo ustawiania przez gazownika) czemu to sie zmieniło?

2)falują obroty po wysprzegleniu. to akurat sie dzieje i na gazie i na benzynie. dziś zauważyłem ze jak sie silnik rozgrzał to obroty idealnie jak przed załozeniem instalki. wcześniej po wysprzegleniu obroty spadaly do 500 by po krótkiej chwili ustawić sie prawidłowo. co wysprzeglenie to do 500 a potem albo 1100 albo 1000. różnie. co to moze byc? prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
witam

założyłem sekwencje do n15 i troszeczke zaczynają sie cuda dziac:

1) po miesiacu przełączenie na gaz następuje dużo szybciej (pomimo ustawiania przez gazownika) czemu to sie zmieniło?

2)falują obroty po wysprzegleniu. to akurat sie dzieje i na gazie i na benzynie. dziś zauważyłem ze jak sie silnik rozgrzał to obroty idealnie jak przed załozeniem instalki. wcześniej po wysprzegleniu obroty spadaly do 500 by po krótkiej chwili ustawić sie prawidłowo. co wysprzeglenie to do 500 a potem albo 1100 albo 1000. różnie. co to moze byc? prosze o pomoc.

 

1) moment przelaczenia jest ustalany w zaleznosci od obrotow, temperatury i obciazenia silnika. wiec tak dokladnie momentu ( x minut od odpalenia) nie da sie ustawic

2) zasyfiona przepustnica ,przeplywka, kable zaplonowe, swiece, rozdzielacz, zasyfiony filtr powietrza, jakies lewe powietrze lapie... przyczyn wahan obrotow moze byc sporo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...