Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Jak się prowadzi przy dużym wietrze ?


Gość krzysztof jot

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysztof jot

witam.

mam P12 miesiac i akurat wiele tym samochodem jeszcze nie przejechałem, aczkolwiek juz wiem że P11 prowadziła sie zdecydowanie lepiej i była bardziej komfortowa. To jest twarde i komfortowe jak wóz drabiniasty, jednak wczorajsza jazda nieco mnie zaniepokoiła. Autko dosłownie "łaziło" od pobocza do linii środkowej - fakt, że wiatr był boczny i niezwykle silny, ale nie przypominam sobie takiej sytuacji z P11, a tez jeżdziło sie przy róznej pogodzie. Tu niby nic sie nie tłucze, przebieg niecałe 70tys, ale zachowanie zawieszenia mocno mnie zirytowało - musiałem non stop kontrolować tor jazdy, zero odsapu, pełna koncentracja... potwierdzacie czy "rozkładać" zawieszenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

P11 ma dokładnie tak samo przy luzach na górnych przednich wachaczach. Czy P12 nie ma czasem takiego samego zawieszenia? Wiem że z tyłu tak, a z przodu pewno też, więc stawiam na górne wahacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie miałeś ogumienie w P11? a jakie masz P12? może koleiny na drodze potęgowały uczucie pelzania po drodze... do tego trochę wiatru i napewno szersze kapcie w P12 i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten typ tak ma. Mam to samo boczny wiatr i jedzie gdzie chce. Mam ją od nowości i od początku tak było więc niekoniecznie zawieszenie aczkolwiek może to potęgować, a jak dojdą do tego koleiny to masakra panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof jot
Niestety ten typ tak ma. Mam to samo boczny wiatr i jedzie gdzie chce. Mam ją od nowości i od początku tak było więc niekoniecznie zawieszenie aczkolwiek może to potęgować, a jak dojdą do tego koleiny to masakra panowie.

 

no cos tak czuje właśnie.. :) sprawdze wahacze, ale coraz mniej mnie to P12 bawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam P12 kombi (zawieszenie ok, nowe oponki Uniroyal Raylle 550). W niedziele robilem 200km trase przy baaardzo silnym bocznym wietrze. Nyska prowadzila sie doskonale. Zadnego "tanczenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w niedziele wracałem z Mazur (650 km) oponki nowe Continetal Premium Contact, wiało konkretenie ale nie miało to zbyt duzego wpływu na komfort podrózowania

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof jot
Ja w niedziele wracałem z Mazur (650 km) oponki nowe Continetal Premium Contact, wiało konkretenie ale nie miało to zbyt duzego wpływu na komfort podrózowania

pozdrawiam

 

no to jednak wypada zbadac zawieszenie, bo oponki to ja mam tez extra - noweczki Nokian H model '07 - absolutnie "best onde best". Macie jakies konkrety w temacie wachaczy ? - dobry solidny producent - marka/model/ telefon do sklepu? nie taniocha, ale tanszy od nissanowskiego rozboju serwisowego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...