Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Słabe wspomaganie kierownicy


Gość zioloo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos pomoze

wspomaganie kierownicy chodzi ciezej nie wiem co sie stalo

plyn stan pasek od pompy wszystko wyglada dobrze

czy kto s mial moze podobne problemy

moze to pompa siada ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marceli
czy ktos pomoze

wspomaganie kierownicy chodzi ciezej nie wiem co sie stalo

plyn stan pasek od pompy wszystko wyglada dobrze

czy kto s mial moze podobne problemy

moze to pompa siada ??

Może i pompa,a może jakiś zawór upustowy sie przyciął w pozycji "otwarty" i ma słabsze cisnienie??Przecież w pompie(albo w maglownicy) coś takiego chyba jest żeby upuszczało olej przy skręconych do oporu kołach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rrrobert

Wspomaganie w mojej primerce jest okropne. Kierownica kręci się jak w polonezie, a na postoju na asfalcie niemalże trzeba kręcić dwiema rękami. Tak ma być czy coś padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie po wymianie pasków wieloklinowych. Pojeździłem ze 200-300 km i sytuacja wróciła do normy, ale fakt faktem wspomaganie w primerce chodzi dość ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja nie moge powiedzieć złego slowa na wspomaganie w Primerze, mam porownanie bo w pracy jeźdze różnymi autami Focusy,Octavie i w moim Nissanie naprawde najlżej pracuje wspomaganie

Może faktycznie ci którzy mają wątpliwości co do układu wspomagania mają coś popsute. Proponuje odwiedzic jakis konkretny serwis i usunąc usterke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspomaganie kierownicy chodzi ciezej nie wiem co sie stalo

 

Pierwsze, to bym się zainteresował krzyżakiem na wale kierownicy, może się zaciera, takie przypadki były. Drugie, wyeliminował kolumny z amortyzatorami, po prostu odłączając końcówki kierownicze. A dopiero po tym czepiał się samej przekładni i pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku jak jezdziłem to wydawało mi sie ze jest idealnie wręcz perfekcyjnie

ale ostatnio jezdzilem tydzien micrą

i jak wsiadłem spowrotem do primery to jak kolega wsponiał w polonezie sie poczułem

nie ten sam samochod i głowe dam ze było o niebo lepiej wcześniej

trzeba posprawdzac draństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze warto zainteresowac sie płynem we wspomaganiu i go wymienic ;)

 

Jeśli ktoś wlał nie to co trzeba, to czemu nie?

 

Nie rozumiem ?

Z tego co mi wiadomo to płyn w takich układach sie wymienia, chyba ze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plynu nie zmienialem bo wyglada bardzo ladnie

nie wiem jakie są oznaki jego konca użyteczności

nie wiem jak sie do tego zabrac heh czyba pojezdze jeszcze troche

az mnie to naprawde zdenerwuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie istnieje opinia że primki mają "twardsze" wspomaganie, aczkolwiek dodać do tego usterkę może już być nieciekawie... u mnie chodzi na tyle lekko że nie odczuwam różnicy prawie jazdy od skręcania w miejscu mimo to uważam że jest trochę ciężej niż w innych autkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe wspomaganie to takie jak nie ma róznicy w kreceniu jak;; na postoju i przy prędkości 140 km chodzi mi o siłe jaka musimy włożyć w ten manewr. ale to fakt primerki maja dosyc ciężki moment skretu są samochody co lżej się kręci, ale nie jest tak żle można się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się przyzwyczajam tylko nie wiem czy do prawidłowego działania wspomagania czy do jakieś usterki - bede musiał porównać z inną primerką bede miał więcej do powiedzenia dziękuje za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dziwny efekt, że rano po zapaleniu zimnego silnika wspomaganie jest najmocniejsze i kierownicą kręci się super (dodam że obrtoty są w granicach 800 obr/min). Gorzej jak się nagrzeje i wracam do domu i mam pokręcić troche kierownicą, żeby wstawić auto między 2 inne i wtedy odczuwam że jest duużo słabsze. Niby nic nie cieknie ale wydaje mi się jednak, że płyn wspomagania należy wymienić po ok 200 tyś km bo traci on na wartości po latach i chyba zdecyduje się wymienić płyn.

 

Logicznie myśląc (nie będe się upierał że prawidłowo myśle) po latach płyn stracił na wartościach i po nagrzaniu się a wiadomo że pracuje i nagrzewa się - jego parametry ulegają pogorszeniu. No chyba że ktoś ma wycieki z maglownicy, ale zakładam, że nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

ja mam podobny problem od kliku dni .... dokładnie niedawno opisałem go:

tutaj

ziolo ... ;) wcale nie należy sie przyzwyczajać tylko poszukać przyczyny złego stanu działania

ja osobiście podejżewam pompe moze być nieszczelna w środku i przelewa na uszczelkach stąd jej kiepska sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Eloo :one:

w zeszłym roku przeszedłem gechenne ze wspomaganiem w moim słonku :D

Rozbierałem, cudowałem, czytałem dużo.

Kolegą radze podnieść samochód i zobaczyć czy wtedy jak koła w górze będą to kręci sie dobrze. Olej można wymienić na nowy nie zaszkodzi Ja mam ATF II Dextron.

A na początek prosze poczytac może pomoże:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...wspomaganie+b12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czytałem twój cały twoją historie mi chyba ta spręrzynka nie pomoże bo u mnie wszystko jest ok. do póki komora silnika się mocno nie na grzeje np: po wyrzej 25C na zewnątrz włączona klima i do piero po jakiś 20 minutach jazdy odczuwam jakby troch cięrzj chodziło wspomaganie bez klimy muszę przejechać znacznie więcej płyn jest czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...