Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PRIMERA 2.0 GT - SILNIK...


Gość marta83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM. POSIADAM PRIMERĘ 1993 P10 2.0GT 16V 150KM SR20 ,SZUKAM SILNIKA DO NIEJ I ZASTANAWIAM SIĘ CZY PASI DO NIEJ SILNIK OD JAKIEGOŚ INNEGO MODELU.

PROSZĘ O POMOC ,JEŚLI KTOŚ ŚWIECI TEMAT.DZIĘKI I POZDRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięki Bombel.Rozumiem, że pod skrzynię te silniki pasują i nie będzie żadnych problemów z przekładką? Potrzebuję szczegółowych info ,boję się abym nie wtopiła pieniędzy w silnik, który nie do końca spasuje i coś tam wyniknie nowego do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze silnik od n15 nie podejdzie.

Nie podejdzie w twojej P10 GT rok 93 jest głowica typu HIGH port... takżę pozostaje tylko jak nie masz zamiaru przekładać głowicy SR20DE z sunnego lub 100nx...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłaca się taką rzeźbę robić?? sprzedać blachę i kupić coś rozsądnego na chodzie ze zdrowym silnikiem :) inwestowanie w samochód który jest warty 5-6tyś 2 tyś na silnik to lekki bezsens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posypał się po szosie. Blok silnika,wał korbowy,panewki głowne,panewki korbowodowe,korbowody z tłokami - to z używek potrzebuję. Szukam całego silnika, bo widzę, że mniejsze koszta będą.Chciałabym mieć pewność co do tego czy te części są

identyczne w silniku almery 2.0 gti 16V 1997r. i z czego jeszcze mogę wygrzebać,aby pasowały do mojej P10 2.0 GT 1993 ,bez obaw, że wtopię ostatnie siano w coś co mi nie spasuje.

 

[ Dodano: Wto 10 Lip, 2007 22:13 ]

Rzeżbię, bo nie stać mnie teraz na kupno drugiego samochodu, nie mogę też czekać, aż znajdę kupca na budę. Po prostu potrzebuję sprawny samochód jak najszybciej i mam nadzieję, że taką okaże się droga, którą wybrałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłaca się taką rzeźbę robić?? sprzedać blachę i kupić coś rozsądnego na chodzie ze zdrowym silnikiem :) inwestowanie w samochód który jest warty 5-6tyś 2 tyś na silnik to lekki bezsens

Ano opłaca się. Jeśli auto jest w miarę zadbane, to jeszcze trochę posłuży. A co najważniejsze wiadomo w jakim jest stanie, co było zrobione a co jeszcze do zrobienia.

Bezpieczniej włożyć nowszy silnik, niż szukać drugiego samochodu o nie do końca pewnej przeszłości. Bo za takie pieniądze dużego wyboru nie ma.

 

Sam to przechodziłem pół roku temu i dokładnie rozważyłem wszystkie za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki qwasar,znalazłam też SILNIK 2,0 16V GTI do NISSANA ALMERY 1997r i nie mam pewności czy pasuje on do mojej primery czy nie (słyszałam dwie wersje- tak i nie).

 

[ Dodano: Sro 11 Lip, 2007 14:13 ]

gre-jeśli nie znajdę całego silnika to jestem zainteresowana,jakie koszta napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są istotne różnice. Ten silnik z almery ma przepustnicę na górze, a w Twoim jest na dole. Inna też będzie wiązka elektryczna. Natomiast czy blok i głowica są takie same, to się nie wypowiadam. Przyciśnij Kubę na PW. On tyle silników rozebrał, że powinien wiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz ten silnik kupic dla samego bloku ! i przełozyc reszte !

i to bedzie chyba dobre wyjsce! dokupic komplet uszczelek, płynów zlecic dobremu( taniemu i solidnemu) mechankowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak napisał GRE doły z wszystkich niedoładowanych SR20 pasują do siebie jak ulał...

Tak profilaktycznie przy takiej robocie warto odrazu wymienić pierścionki i panewki korbowodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...